В Україні не очікується підвищення цін на продукти, за винятком деяких категорій: у Мінагрополітики запевняють громадян.
Поки аналітики очікують щомісячного підвищення цін на хліб, представники Міністерства аграрної політики вважають, що українці можуть не хвилюватися. За їхніми оцінками, цьогорічні несприятливі кліматичні умови не матимуть істотного впливу на загальний ріст цін на харчові продукти.
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України цитує першого заступника міністра Тараса Висоцького, який висловлює свою думку. Він також зазначає, що посушливі умови призвели до зниження врожаю зернових та олійних культур приблизно на 12%, що, безумовно, вплинуло на певні продукти.
Зокрема, через падіння врожаю кормових рослин спостерівається зростання цін на молоко та молочні вироби. Згідно з даними моніторингу Міністерства фінансів, з початку вересня вартість молочної продукції підвищилася на 1,2%, а в серпні ціни зросли на 2%. Як наслідок, середня роздрібна ціна становить:
При цьому Тарас Висоцький наголосив, що особливих коливань у цінах на м'ясо всіх видів і яйця, немає. Дійсно, за даними Мінфіну у вересні м'ясні продукти навіть подешевшали приблизно на 0,7%, хоча за підсумками серпня було зростання на 1,9%.
Отже, вартість яловичини варіюється від 169 до 295 грн за кілограм в залежності від її сорту, тоді як ціна на курятину коливається від 71,5 грн за кілограм гомілки до 191 грн за філе. Що стосується свинини, її ціна знаходиться в межах від 170 до 229 гривень. Згідно з даними аналітиків Асоціації свинарів України, в серпні ціни на свинину змінювалися від 161 грн за грудинку до 273 грн за ошийок, а середня вартість охолоджених напівфабрикатів становила 199,6 грн.
Водночас до весни 2025 року, на думку Тараса Висоцького, не варто чекати помітного зростання цін на фрукти й овочі, але коливання до того часу цілком можливі. Чиновник підкреслив, що після повернення раніше окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, Україна може багато в чому сама забезпечувати себе цими продуктами, не покладаючись на імпорт.
Згідно з інформацією Міністерства фінансів, у вересні спостерігалося зниження цін на овочі та фрукти на 4,4%, після збільшення на 4% у серпні. Таким чином, середня вартість 1 кг овочів в Україні на сьогодні становить:
Нагадаємо, що з початку вересня в Україні спостерігалося зниження цін на бензин і дизель, проте вартість автогазу підвищилася.