ЗМІ: Туреччина та Швеція розпочнуть перші після вступу останньої до НАТО переговори, присвячені питанням безпеки.
У середу Туреччина та Швеція проведуть свою першу переговорну сесію, на якій розглянуть угоду щодо безпеки. Ця угода була укладена з метою отримання підтримки Анкари для заявки Стокгольма на вступ до НАТО.
Як пише "Європейська правда", про це повідомило агентство Reuters з посиланням на турецьке дипломатичне джерело.
Зустріч запланована на час візиту до Анкари міністерки закордонних справ Швеції Марії Мальмер Стенергард і має "особливу важливість" для зміцнення співпраці в сфері боротьби з тероризмом, повідомляє джерело.
Туреччина дала зелене світло на вступ Швеції до Альянсу в січні, після того як затримка тривала понад рік. Основними причинами цього були побоювання Туреччини щодо ставлення Швеції до груп і осіб, яких вона класифікує як терористів, а також через ембарго на постачання зброї, яке пізніше було скасовано Стокгольмом.
У процесі затвердження Анкара висунула вимогу до Стокгольма змінити антитерористичне законодавство та активізувати дії проти членів Робітничої партії Курдистану (РПК), яку Сполучені Штати та Європейський Союз також вважають терористичною організацією, а також проти групи, яку вона звинувачує в організації невдалого перевороту в 2016 році.
У 2023 році на саміті НАТО генсек Єнс Столтенберг разом з керівниками Туреччини та Швеції погодили створення "Договору безпеки". Крім того, сторони досягли згоди, що Швеція розробить "дорожню карту" для протидії тероризму.
Швеція приєдналася до НАТО в березні.
"У рамках дорожньої карти буде розглянуто питання співпраці у сфері безпеки, зокрема, зосереджено увагу на боротьбі з тероризмом", - зазначило джерело, підкресливши, що метою переговорів є створення основи для подальших дій стосовно РПК та її сирійських підрозділів, а також інших аспектів.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан і Стенергард також обговорять двосторонні зв'язки під час зустрічі, додало джерело.