Журналісти виявили осіб, які мають відношення до розстрілу мирних жителів у Бучі з боку російських військових.
234-й гвардійський штурмовий полк продовжує свої бойові дії на території України.
Відповідальність за загибель не менше ніж 24 цивільних осіб у районі Лісова Буча покладається на військових 234-го гвардійського штурмового полку Росії. Цю інформацію наводить розслідування "Слідства.Інфо", яке було опубліковане 17 жовтня.
Згідно з даними Бучанської міської ради, російські військові відкрито розстрілювали деяких людей на вулицях, інших піддавали жорстоким катуванням, а згодом спалили тіла шести з них. Крім того, могили 54 мешканців Бучі досі не мають імен.
Журналісти зустріли бучанку Надію Чередниченко, у якої російські військові вбили сина. Незважаючи на окупацію, Надія залишалася в місті і впізнала на знімках двох агресорів.
Мова йде про 27-річного командира взводу на ім'я Юрій Кім, котрий походить з Балашихи, що розташована в Московській області. Журналісти, досліджуючи його профіль у соціальній мережі "ВКонтакте", виявили, що він отримав освіту в Санкт-Петербурзькому Суворовському військовому училищі. Крім того, його фотографії у формі з шевронами цього училища були опубліковані на одному з православних сайтів Росії ще у 2014 році.
У березні 2022 року Кім виклав зображення з Бучі. У той період у місті відбувалися масові вбивства мирних жителів. На фотографії Юрій Кім з товаришами по службі.
Юрій Кім у компанії своїх колег (Фото: "Слідства.Інфо")
Цю світлину також опублікував на своїй сторінці у "ВКонтакті" підлеглий Кіма, Владіслав Пєрвунін. На його профілі можна знайти багато фотографій у військовій формі, а в коментарях окупанта називають "елітною російською" групою, як повідомляє "Слідство.Інфо".
Владіслав Пєрвунін (Фото "Слідства.Інфо")
Згідно з даними журналістів, принаймні один з чоловіків, зафіксованих на знімку, виявився мертвим. Мається на увазі 33-річний Грігорій Караченцев, який загинув під час "СВО" всього через два місяці після того, як покинув Бучу. Посмертно він був удостоєний "Ордену мужності".
Григорій Караченцев (Зображення з "Слідства.Інфо")
Ще один росіянин, якого впізнала Надія Чередниченко, - це 34-річний Анатолій Павлов (в його профілі у "ВКонтакті" вказано ім'я Анатолій Луначарскій). Цей російський військовий походить із села Челкумагі, розташованого в Чуваській республіці. Він подолав більше 2000 км, щоб брати участь у вбивствах українців у Бучі.
Анатолій Павлов разом із родиною (Зображення: "Слідства.Інфо")
Ще один військовий 234-го полку, який захоплював Бучу, - 38-річний Павєл Крєтінін. Дружина окупанта Єлєна у соцмережах продовжує публікувати сімейні фото з підписами, як сильно чекає Павла вдома. Це свідчить, що Крєтінін і зараз продовжує воювати в Україні.
Павєл Крєтінін (Фото "Слідства.Інфо")
Здійснювати тортури та розправи над цивільними у Лісовій Бучі міг ще один представник 234-го полку, 29-річний Шаміль Гасангулієв. Цей військовий походить з Пскова та служить у російських збройних силах не менше з 2016 року.
Шаміль Гасангулієв (Фото "Слідства.Інфо")
Згідно з інформацією правоохоронних органів, до воєнних злочинів у Лісовій Бучі можуть бути причетні військовослужбовці 234-го полку Павєл Джумангалієв та Євгєній Мєшалкін.
У поліції "Слідству.Інфо" повідомили про збір доказів, що підтверджують причетність російських військових до вбивств та жорстокого поводження з цивільними в мікрорайоні Лісова Буча. Дев'ятьом солдатам 234-го полку вже висунуті підозри за злочини, скоєні в Бучі. Серед них – Аділ Наврузалієв, Кажмурата Сергазієв, Дмітрій Єдрьонкін, Циренжап Будаєв, Валентін Манзиров, Олексій Горєлов, Артур Платщин, Денис Монахов і Микола Карташев. Суд над окупантами проходитиме заочно. Вони понесуть покарання у в'язницях лише в тому випадку, якщо опиняться в полоні у українських сил. Нагадаємо, що 234-й полк продовжує брати участь у бойових діях в Україні, зазначають журналісти.
Нагадаємо, у грудні 2022 року журналісти-розслідувачі газети The New York Times ідентифікували 22 російських військових, причетних до масових вбивств цивільних у Бучі. Керував операціями російського десантного підрозділу в Бучі командир 234-го полку полковник Артем Городілов. 234 полк входить до складу 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії, яку Офіс генерального прокурора підозрює у звірствах в Бучі.