В Україні спостерігається загроза кризи на ринку нерухомості: розробники висловили занепокоєння щодо будівництва житлових об'єктів.
Українські будівельні підприємства переживають кризу через часті зміни в регуляціях. Якщо уряд не вживає заходів для стабілізації ситуації, будівництво житла може зупинитися, а ціни на вже існуючі об'єкти різко зростуть. Таку думку висловив голова Української асоціації девелоперів Євген Фаворов в інтерв'ю виданню "Апостроф".
"Ми просимо нормальної правової рамки та її дотримання. Всіма сторонами із жорстким покаранням порушників. Є правила. Є закон. Не можна їх переписувати, бо якісь блогери так написали. В нас війна! За вікнами майже два мільйони знищених росіянами домівок. Це мільйони людей без житла! Хто його їм побудує? Має бути забезпечено послідовність і передбачуваність дій місцевої та державної влади. Без вирішення цих проблем будівельна галузь буде занепадати, а мільйони українців залишаться без власного житла", - заявив Євген Фаворов.
Щоб поліпшити стан житлового будівництва в Україні, державі необхідно надавати підтримку цій сфері, підкреслив керівник Асоціації девелоперів.
"Деякі представники нашої асоціації вже активно реалізують або планують нові проєкти в європейських країнах, таких як Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія, де підприємців підтримують і цінують. Якщо ситуація не зміниться, ми ризикуємо втратити ще більше девелоперів, а залишаться лише псевдоактивісти, посередники, глина та палки. Як ви самі розумієте, з такою командою неможливо звести якісне житло," - зауважив він.
Також будівельники вважають, що влада має компенсувати їм втрати, які виникають через зміну рішень чи умов будівництва.
"Нереалізовані проєкти - це втрачені сотні робочих місць у суміжних галузях, генеральні підрядники, архітектурні бюро, проєктні організації, будівельна промисловість тощо. Час і докладені зусилля не повернеш, але якщо держава видає дозвільні документи, а потім скасовує, вона має принаймні компенсувати ті кошти, які бізнес втратив. Відповідно до Конституції, держава зобовʼязана захищати право власності. Якщо вона не може належно виконувати свої повноваження та забезпечити правову визначеність, то вихід один - компенсація втрат", - наголосив Євген Фаворов.
Українська асоціація девелоперів об'єднує провідні будівельні компанії Києва, а також численні організації з різних регіонів країни.
Як повідомлялося, нещодавно Асоціація вийшла із заявою про критичний стан на ринку і можливість повної зупинки будівництва.