Зеленський висловив думку, що Україні слід розглянути можливість обміну ядерної зброї на вступ до НАТО.


У п'ятницю, 18 жовтня, президент Зеленський висловив думку, що безпекові гарантії, які Україна могла б отримати як член НАТО, були б значно більш надійними у порівнянні з зобов'язаннями, що містяться в Будапештському меморандумі, у випадку відмови від ядерної зброї.

Про це Володимир Зеленський заявив в інтервʼю в етері телемарафону.

Зеленський заявив, що деякі представники Заходу критикують пункт Плану перемоги щодо вступу України до НАТО, водночас не пропонуючи жодної альтернативи.

"Їм не вистачає альтернативи, яку надала наша сторона. Просто не існує такої. Так, вони можуть говорити про заморожений конфлікт і пропонувати: 'Давайте зупинимося на цьому етапі'. Але питання залишається: 'Що нас чекає через два дні?' - підкреслив президент, зазначаючи, що в майбутньому Путін може знову спробувати вторгнутися в Україну."

Він акцентував, що до укладення Будапештського меморандуму Україна володіла ядерною зброєю і мала статус ядерної держави, що слугувало однією з основних гарантій безпеки для країни. За його думкою, приєднання до НАТО могло б стати більш ефективною компенсацією за відмову від ядерного арсеналу, ніж сам меморандум.

"Мій погляд на ситуацію з Будапештом полягає в тому, що, коли ми передали нашу зброю, нам слід було отримати щось натомість, а саме членство в НАТО. Це треба було реалізувати, а не лише спиратися на Будапештський меморандум. Ми повинні були відмовитися від ядерної зброї в обмін на гарантії від НАТО та ЄС. Цього, однак, недостатньо. Безпека має багато аспектів: це і зернові коридори, і фінансова підтримка. Безпека не обмежується лише військовими питаннями; вона також має економічний вимір," - зазначив він.

Також, раніше німецьке видання Bild повідомило, що Україна нібито володіє необхідними ресурсами та знаннями для відновлення свого ядерного арсеналу протягом кількох тижнів. На це заява відреагував Зеленський, зазначивши, що це всього лише "інформаційний вкид".

Щодо ядерної зброї, по-перше, вони ніколи не планували створювати жодної загрози для світу чи ядерної зброї. Я хочу, щоб ми усвідомлювали, що деякі медіа поширювали неправдиву інформацію. Тому важливо, щоб нас правильно зрозуміли: я переконаний, що Україні необхідно стати частиною НАТО. Аргумент полягає в тому, що під час підписання Будапештського меморандуму ми відмовились від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки та територіальної цілісності України. Якщо б Україна не віддала ядерну зброю, це могло б стати тією захисною «парасолькою», яку мають інші ядерні держави, які не є членами НАТО. Членство в НАТО є набагато важливішим для безпеки нашої країни, ніж будь-які види озброєння, - підкреслив він.

Related posts