Завдано збитків у розмірі 56 мільйонів гривень: в Україні виявили значну корупційну схему, пов'язану з колишніми чиновниками податкової служби.


Правоохоронці затримали та повідомили про підозру колишнім керівникам Державної податкової служби у Дніпропетровській області, які завдали державі збитків щонайменше на понад 56 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Згідно з інформацією слідства, у 2020 році колишня очільниця обласної податкової служби спонукала своїх співробітників створити злочинну схему отримання доходів, яку вона організувала в рамках злочинного угруповання.

Протягом трьох років податківці різних рівнів дозволяли ризиковим компаніям здійснювати поставки товарів без сплати податку на додану вартість.

Щоб замаскувати свою діяльність, організатор схеми видала указ "Про формування аналітичної групи" в податковій службі, до складу якої вона включила обраних нею співробітників.

"Цей наказ фактично дозволяв поставити під повний контроль моніторинг реєстрації податкових накладних та відбирати потенційних "клієнтів". "Допомога" лише одному підприємству із категорії ризикованих обійшлась державі у 56 мільйонів гривень", - розповіли правоохоронці.

На сьогоднішній день зафіксовано, що податкові органи навмисно затримували процес зупинення реєстрації 36 податкових накладних у визначений законом період, при цьому не забезпечуючи належного поповнення електронного рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ.

Державне бюро розслідувань затримало чотирьох осіб у різних містах України, однак одна з підозрюваних намагалася виїхати за межі країни. Під час оперативних дій ДБР вдалося зупинити її спробу втечі, і посадовицю було затримано на одному з контрольних пунктів на заході України.

Чотирьом особам, які були затримані, пред'явлено звинувачення у зловживанні своїм службовим становищем на шкоду інтересам служби, що призвело до серйозних наслідків, в рамках діяльності злочинного угруповання. Крім того, колишній очільниці ДПС Дніпропетровської області висунуто підозру не лише у вчиненні злочинів, але й у створенні та управлінні злочинною організацією.

Також здійснюються заходи для встановлення інших членів злочинної організації. Санкції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 13 років з конфіскацією майна.

Цікаво, але в центрі Тернополя правоохоронці затримали голову районного військового комісаріату в момент отримання хабаря за допомогу в ухиленні від мобілізації.

Нагадуємо, що правоохоронні органи виявили схему легалізації частини хабаря, отриманого екс-главою Державної фіскальної служби та особами, близькими до нього, за повернення ПДВ агрокомпаніям агрохолдингу.

Related posts