Замість МСЕК буде сформовано команду медичних фахівців: у Міністерстві охорони здоров'я озвучили плани щодо реформ та вказали терміни їх реалізації.
Уряд розглядає законопроєкт щодо реформи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Передбачається, що замість МСЕК в Україні працюватиме команда експертів-лікарів.
На годині запитань до уряду у Верховній Раді 1 листопада міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив про важливі новини. Народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк зазначив, що міністр запевнив, що масштабні реформи в системі медико-соціальної експертизи (МСЕК) почнуть діяти з 1 січня 2025 року.
До цього моменту система функціонуватиме за попередньою схемою, але з певними удосконаленнями.
За словами Ляшка, замість численних МСЕК в Україні планується створення команди експертів-лікарів, які працюватимуть безпосередньо там, де відбувається лікування або реабілітація.
"Замість окремих 528 медичних консультаційних центрів запрацюють експертні бригади лікарів-практиків, які працюватимуть на базі потужних багатопрофільних лікарень," - повідомив Ляшко під час виступу у Верховній Раді.
Крім того, передбачено повну цифровізацію процесу, що має сприяти запобіганню корупційним проявам та зменшенню впливу людського фактора. Лікар, який проводить лікування, зможе електронним шляхом надіслати справу на оцінку, а результати автоматично інтегруватимуться в єдину інформаційну платформу.
"Це означає, що людям не доведеться переміщатися з одного кабінету в інший і витрачати час на черги, тягнучи за собою купи паперових документів. Цифрові технології також допоможуть уникнути корупційних дій і зловживань. Система формуватиме склад команди лікарів випадковим чином, враховуючи потрібну спеціалізацію", - зазначив він.
Міністр зазначив, що завдяки цьому підходу медики не отримуватимуть дані про імена пацієнтів під час оцінювання, а самі пацієнти залишатимуться в невідомості щодо імен лікарів, які проводитимуть цю оцінку.
"Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, зокрема й таких, про яких стало відомо останнім часом", -- сказав Ляшко.
За повідомленням міністра, наразі розробляється законопроєкт, який незабаром буде зареєстровано у Верховній Раді. Як зазначив Железняк, процес його створення розпочався ще у 2023 році.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський висловив думку про потребу скасування медико-соціальних експертних комісій. Він підписав указ Ради національної безпеки та оборони про їх ліквідацію, яка має відбутися до 31 грудня 2024 року.
Нещодавно журналістські розслідування виявили, що практично всі прокурори Хмельниччини мають другу групу інвалідності, яку їм присвоїла скандально відома голова обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяна Крупа. Завдяки цьому прокурори отримують значні державні пенсії, які іноді сягають сотень тисяч гривень щороку.
Крім того, внаслідок цього скандалу генеральний прокурор Андрій Костін подав прохання про звільнення.