Західні оборонні підприємства нарощують випуск боєприпасів, проте цього недостатньо для підтримки України, повідомляє Financial Times.


На фоні війни в Україні оборонні підприємства по всьому світу активізували випуск зброї, однак нестача сировини та тривалі виробничі процеси ускладнюють відновлення запасів озброєння та задоволення потреб України.

Про це пише Financial Times, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Згідно з інформацією, в австралійському штаті Квінсленд функціонує завод, що виробляє боєприпаси та належить німецькій компанії Rheinmetall у співпраці з місцевим підрядником NIOA. Цей завод виготовляє десятки тисяч артилерійських снарядів для потреб України. Rheinmetall має намір у наступному році збільшити обсяги виробництва на 25%, що складе близько 55 000 снарядів щорічно. Тим часом NIOA повідомляє, що може підвищити виробництво до понад 100 000 снарядів на рік, якщо будуть здійснені додаткові капітальні інвестиції.

У світі оборонні підприємства активізували виробництво різноманітної продукції, включаючи боєприпаси, ракетні двигуни та ракети, щоб відновити запаси своїх держав, які надали зброю Україні.

У статті зазначається, що деякі європейські підприємства збільшили випуск артилерійських боєприпасів "у десять разів у порівнянні з обсягами виробництва до початку війни".

Зокрема, Rheinmetall, на початок лютого 2022 року маючи річну спроможність виготовлення 155-міліметрових снарядів стандарту НАТО близько 100 000 одиниць, має намір підвищити обсяги виробництва до 1,1 мільйона снарядів щороку з 2027 року.

Шведська корпорація Saab оголосила, що її виробничі потужності в сфері боєприпасів за останні кілька років зросли вдвічі, досягнувши 200 000 одиниць на рік. Компанія має намір найближчим часом збільшити цей показник до 400 000. Тим часом британська компанія Thales UK планує подвоїти свої виробничі потужності протягом наступних двох років, а потім ще раз до 2028 року.

Проте, експерти вважають, що цього не вистачає. Як зазначено в недавньому звіті Інституту світової економіки Кіля, Росія здатна щодня витрачати близько 10 000 боєприпасів, не боячись вичерпати свої запаси. У той же час, Німеччина, за таких умов, могла б вичерпати весь свій річний запас боєприпасів всього за 70 днів.

"Якщо метою є надання належної підтримки Україні для протистояння російській агресії та створення достатнього військового потенціалу для стримування Росії, ми маємо закуповувати і виробляти в Європі набагато більше і набагато швидше", - наголосив генеральний секретар галузевої торгової організації ASD Ян Піє.

Деякі виробники озброєння стикаються зі значними проблемами. Перша - це сировина, зокрема бавовняний лінт, необхідний для виробництва нітроцелюлози, що використовується в артилерійських снарядах та інших вибухових речовинах. Ще одна проблема - це тривалий цикл виробництва, адже часто від ухвалення рішення про інвестиції до збільшення потужностей може пройти два-три роки.

Керівники компаній, що займаються оборонною промисловістю, відзначають, що для масштабного та тривалішого виробництва озброєння необхідно укладати довгострокові контракти. Мікаель Йоханссон, генеральний директор Saab, підкреслює, що галузь "потребує стабільних зобов'язань з боку держави, оскільки інвестує у розширення виробничих потужностей, не маючи гарантій отримання довгострокових контрактів".

Related posts