З білим стягом поверталася додому: розповідь мешканки Київщини у спеціальному проєкті музею "Голоси Мирних".


Альона Варлан - про свою вогненну весну. Її оповідь - одна з безлічі. Більше таких історій можна знайти тут.

Війна спіткала Альону, коли вона була на робочому місці. Жінка виконувала свої обов'язки в пташнику, розташованому в Макарові, що в Київській області, всього за 22 кілометри від її рідного села Озерщина. У той час, коли вона працювала, вдома її вже чекали діти та трирічна онука.

Повернутися можна було лише пішки. Але навколо точаться запеклі бої, тому йти вкрай ризиковано. Військові вручили їй білий прапор і наказали тримати його міцно в руках.

"З білим стягом у руках я пробиралася через дим і руїни. Навколо — сліди жорстоких битв: розбиті автомобілі, обгорілий танк, полум'я охоплювало все навколо. Страх охоплював мене, але я продовжувала шлях до дому," - ділиться своїми спогадами жінка.

Альона разом із кількома односельцями прибула до Королівки. Проте українські військові не дозволили їм просуватися далі — ситуація була надто небезпечною. Жінка відчувала глибоке хвилювання, адже не мала жодної інформації про свою родину. І раптом, немов би здійснилося маленьке чудо: вона несподівано отримала повідомлення про своїх близьких.

"Молодий танкіст, який після бою опинився в Озерщині, постукав у наші двері. Мій чоловік прийняв його, нагодував і допоміг дістатися до Королівки. Саме він повідомив, що всі мої рідні живі та здорові," - ділиться Альона.

Після цього, завдяки допомозі волонтерів, жінка змогла повернутися додому.

"Ми обнялися і розплакалися, адже мої близькі думали, що я вже не серед живих. Мені дуже цікаво дізнатися, що сталося з тим хлопцем, єдине, що я знаю - його звуть Василь. Сподіваюся, у нього все добре!" - говорить жінка.

Історія Альони з перших вуст тут.

Музей "Голоси Мирних" займається збором, зберіганням і поширенням свідчень мирних громадян, які пережили війну в Україні з 2014 року. Він є найбільшим архівом такого роду у світі та важливим джерелом правдивих свідчень про конфлікт. Наразі музей містить більше 120 тисяч історій, і щодня цей фонд поповнюється новими розповідями.

З метою збереження пам'яті заради справедливості та світлого майбутнього, поділіться своєю історією про переживання війни на платформі Музею "Голоси Мирних".

Related posts