Вони не зацікавлені в Покровську: аналітик розтлумачив дії загарбників на сході України
Неподалік від Покровська пролягла значуща траса, що сполучає Мирноград із Краматорськом.
Російські війська продовжують тиснути на Покровському напрямку, намагаючись вийти до Покровська Донецької області. Проте ворогу потрібне не саме місто, а можливість рухатися на Костянтинівку.
Про це в етері "24 каналу" сказав військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний. Він наголосив, що за Покровськом знаходиться важлива дорога Мирноград - Краматорськ.
"Наступним населеним пунктом після Краматорська є Костянтинівка і Часів Яр. Часів Яр виконує роль нашого форпосту і вже більше пів року утримує позиції завдяки каналу, який служить природною перешкодою. Місто розташоване на стратегічно вигідній висоті, через що його захоплення є складним завданням для ворога. В результаті противник вирішив порушувати наші лінії постачання," - зазначив він.
На думку Нарожного, в околицях села Воздвиженка є місце, де противник знаходиться на відстані 5-6 кілометрів від дороги, що веде до Костянтинівки. Інша критична ділянка - це саме місто Покровськ, яке розташоване приблизно за 7 кілометрів. Проте, зазначає Нарожний, ворог уже кілька тижнів не може взяти під контроль Воздвиженку, тому його увага перенеслася на Покровськ.
"Я не можу стверджувати, що там панує хаос або що всі відступають і кидають зброю. Це не так. Ворог просувається повільно, метр за метром, а не кілометрами. Проте ситуація залишається складною. Це сталося через затягування мобілізації та нестачу людських ресурсів", - зазначив він.
Крім того, дії Сил оборони України стають складнішими через авіаудари керованими бомбами, які проводять загарбники.
Моніторинговий проєкт DeepState повідомив, що російські окупаційні війська досягли прогресу у Новогродівці, Торецьку, Михайлівці, поблизу Павлівки, Пантелеймонівки та Вугледара.
Станом на 22:00 Генштаб ЗСУ повідомив, що від початку доби 28 серпня сталося 182 бойових зіткнення. Окупанти зосередили основні наступальні дії на Покровському напрямку, а також активно атакували на Куп'янському, Курахівському і Торецькому напрямках.
У Генеральному штабі зазначили, що на окремих ділянках фронту українські підрозділи здійснювали активні заходи для покращення своїх позицій.