Яким чином проявиться дефіцит виробництва енергії в зимовий період?


В Україні є достатньо пального, щоб впоратися з будь-яким блекаутом.

Цю інформацію озвучив Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України (АЕГУ), як зазначають Контракти, посилаючись на Інтерфакс-Україна.

"Цей дефіцит у генерації, за загальними оцінками, досягає 20% від загального обсягу виробництва. Насправді, це досить позитивна ситуація," - зазначив він.

За його словами, енергосистема в 2023 році мала у своєму розпорядженні 18 ГВт доступної потужності, однак після серії масованих ворожих атак робоча потужність скоротилася до близько 10 ГВт.

На сьогодні, за словами експерта, основою функціонування української енергетичної системи є три атомні електростанції з загальною потужністю, що досягає 8 ГВт.

Водночас деякі енергоблоки не здатні функціонувати на максимальному рівні через технічні проблеми. Окрім цього, близько половини потужностей гідроелектростанцій зазнали ушкоджень, при цьому їх загальна встановлена потужність до початку війни становила приблизно 6 ГВт.

Також станом на серпень доступна потужність теплових електростанцій і когенерації сягала 5,5 ГВт.

В Україні, в контексті використання відновлювальних джерел енергії, на окупованих територіях було втрачене 80% потужностей вітрових електростанцій та 20% сонячних електростанцій.

"В цілому, ми вступаємо в цей опалювальний сезон в умовах, коли основні енергетичні потужності на лівому березі країни в значній мірі знищені, призупинені або пошкоджені, і їх функціонування неможливе. Водночас, східна частина країни має величезну залежність від енергетичної системи передачі", - підкреслив він.

Related posts