Як російські війська завдають ударів по своїм та анексованим регіонам – інфографічний огляд.
Російські військові літаки впустили вже понад сотню авіаційних бомб на свої населені пункти (особливо страждає Бєлгородська область), а також на окуповані території України. Найчастіше падають ФАБ-250 та ФАБ-500, які, як правило, при позаштатному сході не вибухають. Карту інцидентів склало "Слово і діло".
У березні 2023 року російську авіабомбу ФАБ-500, що не розірвалася, виявили у дворі приватного будинку в окупованому Донецьку.
У квітні зафіксовано щонайменше три інциденти з падінням російських авіабомб у Бєлгороді та його околицях. Зокрема, 20 числа в Бєлгороді впали дві бомби ФАБ-500, одна з яких вибухнула, утворивши величезну вирву на дорозі. Міністерство оборони РФ прокоментувало, що це сталося через "нештатний вихід авіаційного боєприпасу" з винищувача-бомбардувальника Су-34.
У травні російські війська скинули авіабомби на захоплене Єнакієво, що призвело до руйнування житлових будівель, проте без жертв серед населення. Також постраждало село Калініне в Бєлгородській області.
2 січня 2024-го через чергове "нештатне сходження авіаційного боєприпасу" було зруйновано половину вулиці в селі Петропавлівка Воронезької області.
У тому ж місяці повітряні сили Росії скинули авіабомби на захоплені території Рубіжного та Гранітного (село поблизу Маріуполя), а також на чотири населені пункти в Бєлгородській області. В усіх цих випадках бомби не розірвалися.
У лютому село в окупованій Луганській області та місто Торез стали об'єктами авіаударів.
У березні місяці зафіксували 14 випадків, коли російські авіабомби падали на населені пункти в Бєлгородській області, але жодна з них не здетонувала. Інциденти сталися в такі дати: 20 березня - Введенська Готня та Замостя, 21 березня - Антонівка та Крюково, 22 березня - Шалаєво та Казинка, 25 березня - Смородине та Зибіно, 27 березня - Безсонівка та Безимено, 28 березня - Нечаївка та Безсонівка, а також 30 березня - Крюково та Ніна.
У квітні російські війська здійснили чотири авіаудари на населені райони Бєлгородської області. 2 квітня одна з бомб приземлилася неподалік залізничного вокзалу в окупованому Рубіжному (Луганська область), 5 квітня - на село Новоукраїнка в Херсонській області, а 9 квітня - в Єнакієво.
У травні цього року було зареєстровано близько 60 інцидентів, пов'язаних із несанкціонованим скиданням боєприпасів, таких як ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500, УМПБ Д-30СН та ОДАБ-1500. Найбільше вогневих атак російські війська здійснювали на села в Бєлгородській області, а також бомби падали на сам Бєлгород, Краснодарський край та Воронезьку область.
Протягом червня російські війська скинули близько 40 авіабомб на населені пункти в Бєлгородській області, тоді як у липні зареєстровано лише 7 таких інцидентів.
У вересні над селом Доброіванівка в Бєлгородській області вибухнула авіабомба ФАБ-250. А вже в жовтні на території Бєлгородської та Донецької областей сталися падіння авіабомб ФАБ-500.
Нагадуємо, що "Слово і діло" повідомляло про російські склади з боєприпасами, по яких Україна здійснювала атаки.
На інфографіці представлено останні великомасштабні атаки дронів на Росію та їхні наслідки.