Як проросійські боти маніпулюють темою протестів проти мігрантів у Британії для зниження підтримки України
У кількох містах Великої Британії спалахнули заворушення після вбивства трьох дітей на північному заході Заворушення, у яких взяли участь сотні антиімміграційних протестувальників, почалися після поширення в соціальних мережах неправдивої інформації про те, що підозрюваний у нападі у Саутпорті є радикальним мусульманином-мігрантом. Акції протесту в англійських містах переросли у сутички між протестувальниками й поліцією, а також між учасниками антимігрантської акції та їхніми опонентами. Їхні учасники громили магазини й нападали на поліцейських.
Попри те, що поліція заявила про народження 17-річного Акселя Рудакубани у Великій Британії, протести антиімміграційних та антимусульманських демонстрантів не вщухали, перетворюючись на акти насильства, підпали та грабежі.
Королівський Об'єднаний інститут оборонних досліджень представив звіт, у якому зазначається, що Кремль активно експлуатував тему масових заворушень за допомогою ботів. Дослідження ключових провокаційних термінів, пов'язаних з протестами та заворушеннями (#twotierkier, #twotierpolicing), виявило явні ознаки втручання Кремля.
Деякі профілі, які перепостили цей контент, були створені ще у 2022 році -- в час повномасштабного вторгнення -- зараз же ці боти перейшли від нападок України до критики уряду, який "допустив біженців, зокрема, українців до Британії". Тобто так чи інакше намагаються продемонструвати, що в таких масових заворушеннях, мовляв, винні українці.
Так агітпроп лишень намагається представити українських біженців як злочинців або терористів, як культурну та економічну загрозу ЄС -- для того, аби зменшити підтримку України. Про це ми згадували у власному дослідженні. Російська пропаганда від початку великої війни в Україні намагається дискредитувати біженців, які вимушено покинули Україну, щоби врятувати своє життя.