Як правильно прати та доглядати за вовняними виробами, щоб вони служили вам довгі роки?
Вовна є одним з найбільш універсальних і надійних матеріалів, що забезпечують комфорт у будь-яку пору року. З овечих волокон створюють нитки, які можна використовувати для тканини або в'язання, і вони варіюються від легких, майже прозорих до міцних волокон, що підходять для виготовлення килимів. Більшість виробів із вовни без структури можна легко прати вручну або в пральній машині, проте завжди варто перевіряти етикетку на наявність рекомендацій щодо догляду. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як правильно очищати та доглядати за вовняними виробами.
Міркування перед початком роботи
Товари з вовни, такі як неформальні тканини та трикотаж, можуть бути очищені в домашніх умовах. Однак структуровані піджаки та пальта варто віддати на професійне чищення. Хоча шерсть допускає прання, підкладка та внутрішні елементи можуть зазнати змін під впливом води, тому краще довірити цю справу фахівцеві.
Що вам знадобиться
Як прати вовну вручну
Крок 1: Підготуйте плями до подальшого очищення.
Огляньте виріб на предмет плям або сильно забруднених ділянок, зокрема в області комірів та манжет. Нанесіть трохи миючого засобу для вовни на забруднені місця за допомогою пальців. Потім залиште річ в стороні, щоб засіб почав розкладати зв'язок між брудом і волокнами вовни.
Крок 2: Змішайте розчин для прання
У раковині або просторій пластиковій ванні налийте достатню кількість холодної води, аби повністю занурити виріб, і додайте трохи миючого засобу для вовни. Слідкуйте за рекомендаціями на упаковці та ретельно розмішайте мило у воді для досягнення однорідної консистенції.
Коли ви стираєте вовняні вироби вручну, рекомендується прати їх поодинці або разом з однією схожою річчю. Це дозволить уникнути змішування барвників і гарантує якісне очищення кожного елемента.
Крок 3: Покладіть вовняний виріб
Погрузіть вовняний виріб у воду, впевнившись, що кожне волокно добре насичене. Дайте йому полежати протягом 30 хвилин. Під час замочування кілька разів акуратно стисніть тканину, щоб видалити забруднення.
Етап 4: Ретельно промийте.
Обережно витягніть предмет з мильної води, намагаючись не розтягувати його волокна. Злийте воду з раковини, а потім заповніть її прохолодною водою. Промийте виріб у цій воді; якщо вона все ще виглядає мильною, злийте її і повторіть процедуру. Легко відіжміть надлишки води.
Крок 5: Дайте виробу висохнути на свіжому повітрі.
Розмістіть виріб на товстому поглинаючому рушнику і обгорніть його, щоб видалити зайву вологу. Якщо після цього він все ще залишається вологим, використайте другий сухий рушник і повторіть процес. Потім акуратно перекладіть виріб на плоску сітчасту сушарку або ще один сухий рушник, розправте його і надайте бажану форму для природного висихання. Уникайте розміщення поблизу джерел тепла або під прямими сонячними променями. Процес висихання може тривати до 24 годин.
Як прати вовну в пральній машині
Більше порад, як подовжити термін служби вовняних речей і зберегти їхній найкращий вигляд
Нещодавно ми розповідали про 8 речей, яких слід позбутися перед Різдвом.