WSJ: Україна запустить виробництво дронів, здатних протистояти електронним перешкодам.


Виробники ударних дронів в Україні збільшують випуск безпілотників, що здатні витримувати вплив російських радіоелектронних систем боротьби.

Цю інформацію наводить видання The Wall Street Journal.

Мова йде про перехід до масового виробництва. Це стане можливим завдяки об'єднанню виробників доступних комп'ютерів у складні, компактні системи, які зможуть відтворювати функціонал, що раніше був доступний лише на значно дорожчому обладнанні.

Згідно з інформацією з видання, Україна має намір отримати тисячі компактних комп'ютерів Auterion, відомих під назвою Skynode, які планується ввести в експлуатацію на фронті вже на початку наступного року.

Завдяки російським засобам електронної боротьби, які блокують сигнал, в даний час лише один з п'яти FPV-дронів досягає своєї мети.

Завдяки технології автопілота, дрони можуть бути оснащені електронною системою управління, яка працює на основі програмного забезпечення, що завантажується на недорогий міні-комп'ютер. Це істотно зменшить ефективність російських систем радіоелектронної боротьби.

Таку технологію використовують у дорогих ракетах ще із 1970-х, але українці зуміли адаптувати її для безпілотників: фахівці розробили програмне забезпечення, яке дозволяє крихітному елементарному комп'ютеру вартістю близько 15 доларів, направляти безпілотник до цілі за допомогою камери, яка коштує приблизно стільки ж.

Ці ударні безпілотники демонструють точність на рівні близько дев'яти з десяти.

Переважна більшість елементів для дрона виготовляється в Україні. Двигуни та камера імпортовані з Китаю, тоді як мінікомп'ютер постачається з іншої держави.

Ці досягнення також передбачають подальші розробки: наприклад, можливість одному пілоту керувати групою з кількох безпілотників.

Нещодавно українські військові протестували новий безпілотник, призначений для розвідки та коригування вогню, який є аналогом популярного китайського дрону "Мавік", що широко використовується на фронті. Перед цим Міністерство оборони підписало угоди з виробниками та державними підприємствами для створення детекторів ворожих FPV-дронів під назвою "Вітряк М". Як повідомляло видання "Мілітарний", в Україні активно застосовують детектор дронів "Цукорок". Цей пристрій здатен лише "слухати", не передаючи жодних даних, що робить його невидимим для ворожої радіоелектронної розвідки.

Related posts