Усе обертається навколо одного питання: українці визначили ключові реформи, які вважають найбільш важливими.


В Україні продовжують активно обговорювати необхідність реформування різних аспектів суспільного та державного життя. Серед найважливіших тем, які викликають найбільший інтерес, є протидія корупції.

Ці результати соціологічного дослідження були представлені групою "Рейтинг". Згідно з опитуванням, 74% українців вважають, що найважливішою реформою є боротьба з корупцією. Водночас, лише 15% респондентів задоволені поточними заходами у цій області, тоді як 84% висловили своє невдоволення.

На другому місці за значущістю знаходяться зміни в сфері національної безпеки та оборони, разом із реформою судової системи та прокуратури, які вважають важливими 36% опитаних.

Згідно з опитуваннями, 46% респондентів позитивно оцінюють реформу національної безпеки, тоді як 47% висловили своє незадоволення. Що стосується реформи судової системи, ситуація виявляється ще більш тривожною: 73% громадян України не задоволені її перебігом, лише 21% підтримують зміни, а 7% не змогли сформулювати свою думку.

Що стосується інших реформ, лише близько 10% опитаних вважають трансформацію поліції та митної системи пріоритетом, тоді як 4% акцентують увагу на цифровій трансформації. Однак остання викликає більше позитивних відгуків: 66% респондентів задоволені її реалізацією, в той час як 20% незадоволені.

У контексті реформування поліції 57% респондентів висловили своє незадоволення, в той час як близько 40% задоволені. Щодо митної системи, 56% опитаних також не задоволені, тоді як менше 30% виявили позитивне ставлення.

Опитування було здійснене з 24 по 29 вересня 2024 року за допомогою методу CATI серед 2000 опитаних осіб на території України, яка перебуває під контролем уряду. Похибка цього дослідження становить 2,2% при довірчій ймовірності 0,95.

Як повідомлялося на OBOZ.UA, розслідування корупційних схем привело до викриття Тетяни Крупи, голови Хмельницької обласної МСЕК, та її сина Олександра, який займав керівну посаду в обласному управлінні Пенсійного фонду України. Під час обшуків у їхніх домівках та робочих кабінетах було виявлено готівку в різних валютах на загальну суму $6 мільйонів. 7 жовтня суд ухвалив рішення про арешт Тетяни Крупи на 60 днів з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень. Надалі справу передали до Національного антикорупційного бюро України.

Related posts