В Україні війна триватиме довше: британський експерт вказав на причини цього.
Українці втомилися від війни, але їхній моральний дух, як на фронті, так і в тилу, залишається міцним, тому Володимиру Зеленському не доводиться погоджуватися на мирні угоди, які диктує Росія.
Незважаючи на ризик загострення конфлікту, що може призвести до ядерної війни, ані президент України Володимир Зеленський, ані російський лідер Володимир Путін не виявляють бажання розпочати переговори для припинення війни в Україні.
Таку точку зору озвучив політичний аналітик Раджан Менон, який неодноразово, а саме чотири рази, відвідував Україну під час конфлікту, у своїй статті для видання The Guardian.
"Чи здатні виснаження від війни та побоювання щодо її загострення відкрити двері для мирних переговорів, що можуть завершити конфлікт? Я висловлюю свої сумніви," -- підкреслив він.
За словами аналітика, українці втомилися від війни, але моральний дух ні на фронті, ні в тилу не впав настільки, щоб Зеленському довелося шукати миру на умовах Росії.
"Незважаючи на боротьбу української армії в Донецьку, минулого місяця її верховне командування почало наступ на Курськ. Хоча Росія почала рекламувати свій контрнаступ, туман війни ускладнює перевірку її заяв про повернення низки населених пунктів. А її [російські] війська залишаються в оточенні на південь від річки Сейм, оскільки українські війська підірвали мости, що перекинули її, і продовжують руйнувати імпровізовані заміни понтону", - описує ситуацію на фронті Раджан Менон.
У відповідь на запит українських властей щодо зняття обмежень на використання західної далекобійної зброї по території Росії, аналітик наводить думки скептиків, які вважають, що надання більшої свободи у застосуванні ракет великої дальності не вирішить основну проблему України — неспроможність проводити масштабні маневрові операції.
"Зеленський залишається розчарованим тим, що він вважає британською та американською боязкістю. Він вважає, що незалежність України висить на волосині, і тому більше хвилюється про поразку, ніж про ескалацію. Лондон і Вашингтон не хочуть краху України, але вони мають намір запобігти ескалації, не в останню чергу тому, що вона може перерости в ядерну війну", - наголосив Раджан Менон.
Незважаючи на непередбачуваність результатів Курської кампанії та позиції Лондона й Вашингтона щодо систем Storm Shadow і Atacms, британський аналітик вважає, що Зеленський не буде поспішати до переговорного процесу. Так само і Путін, який впевнений у перемозі Росії, усвідомлює, що в іншому випадку його політична кар'єра може опинитися під загрозою.
У підсумку, незважаючи на зростаючі заклики до діалогу та постійну загрозу ескалації конфлікту, логіка обох сторін конфлікту свідчить про те, що війна може тривати ще кілька місяців або навіть більше. Проте ситуація може кардинально змінитися в разі повернення Дональда Трампа до офісу президента США - сценарій, який викликає занепокоєння у Києва, але радує Москву, - зазначив Раджан Менон.
Нагадуємо, що західні союзники України планують завершення війни через дипломатичні переговори у 2025 році. Проте ухвалення рішення про ці перемовини має здійснюватися виключно в Україні.