Від холерика до меланхоліка: як темперамент впливає на вибір інтер'єру. Дізнайтеся, який стиль підходить саме вам!
Проект Styler від РБК-Україна провів дослідження, як темперамент особистості впливає на її вподобання в дизайні інтер'єру.
Холерики вважаються одними з найскладніших замовників у сфері дизайну інтер'єру, оскільки їхні вподобання часто змінюються. Їм буває важко визначитися з тим, чого саме вони хочуть: сьогодні це одне, а завтра - зовсім інше.
Під час створення інтер'єру для холерика важливо гармонійно поєднувати контрасти: просторі пустоти і наповнені ділянки, класичні деталі і оригінальні рішення, елегантність і ексцентричність. Еклектика сприяє збалансуванню цих протилежностей, формуючи динамічне і захоплююче середовище.
Говорячи про кольорові уподобання холериків, варто зазначити, що вони часто обирають холодні тони, які допомагають вгамувати їхній емоційний шторм. Крім того, їм подобаються яскраві акценти — наприклад, синій, зелений і лимонний, які надають енергії та жвавості.
Холерики люблять поєднання різних кольорів та стилей (фото: Pixabay.com)
Сангвінік - це динамічна і жвава людина, яка постійно шукає нові враження та зміни. Такі індивіди випромінюють енергію і позитив, тому їхнє оточення має гармоніювати з їхнім активним стилем життя і не стримувати їхній потік енергії.
Зазначається, що сангвініки надають перевагу просторам, які не перевантажені меблями, але заповнені світлом і повітрям. Тому при дизайні інтер'єру для сангвініка важливо уникати створення закритих і обмежених зон.
Розширити простір можна, об'єднавши кухню зі спальнею або використовуючи панорамні вікна, прикриті лише легким тюлем. Легкі меблі і дзеркала також можуть створити відчуття простору і легкості.
Сангвініку необхідно, щоб інтер'єр створював комфортну і домашню атмосферу (фото: Pixabay.com)
Флегматики характеризуються спокоєм, стабільністю і прихильністю до традицій. Вони схиляються до класичних інтер'єрів, де акцент робиться на симетрію і використання натуральних матеріалів.
Особи з таким темпераментом надають перевагу інтер'єрам, які випромінюють солідність і респектабельність, створюючи атмосферу тепла та комфорту. Флегматикам важливо, щоб кожен елемент інтер'єру мав своє чітко визначене місце, що відповідає принципам японського стилю та сучасного мінімалізму.
Додаткові складові, як-от натуральні тканини й високоякісні меблі, сприятимуть створенню ще більшого комфорту та затишку в їхньому середовищі.
Флегматики поважають респектабельні інтер'єри (фото: Pixabay.com)
Меланхоліки розглядають свій дім як затишний притулок, де вони здатні сховатися від зовнішніх тривог і відновити сили після стресових ситуацій.
Для створення комфортного простору для меланхоліка важливо використовувати темні кольори, такі як коричневий, бордовий і глибокий синій. Вибір текстур і матеріалів також має бути продуманим: дерево, важкі портьєри і ковдри створюють атмосферу затишку і захищеності.
Меланхоліки зазвичай стороняться обширних відкритих просторів, надаючи перевагу розділеним зонам, які гарантують приватність і затишок.
Історичні та народні стилі, зокрема класика й кантрі, підкреслюють романтичний настрій, але водночас важливо, щоб інтер'єр залишався зручним і сприяв відчуттю безпеки.