Напевно, ви будете прагнути стати такими в похилому віці. Дві бабусі з Instagram, які завоювали серця українських користувачів.
Ваша Антоніна одного разу створила аналіз матеріалів у наших медіа, що нав'язують обмеження для нас, дорогі жінки, щодо вибору одягу. Після 30, 40, 50 і навіть 60 років нам забороняють носити те чи інше. Не можна, і точка. Ось вам і життєва пастка — просто прийміть це.
Це все, звісно, кумедно і ми всі посміялися. Проте, якщо подивитися навколо, то не так і багато в нас жінок 60-70-80 років, які справді одягалися б не за умовним радянським взірцем. Багато з них просто ніколи й не думали, що це взагалі якась необхідність. Ідеться також про зачіски, манікюр, косметику та прикраси.
І тут справа зовсім не в нестачі фінансів, як це часто припускають коментатори, коли виникає ця тема. Обидві мої бабусі мали досить добрі ресурси, щоб дозволити собі щось більше, ніж просто хусточка чи сукня в квіточки. Одна з них навіть була по-справжньому захоплена модою та якісними речами. Проте це залишалося в минулому, поступово згасаючи з часом. Паралельно з цим згасав і інтерес до життя, коли все зводилося до перегляду телевізора та зустрічей з подругами на лавочці.
Особисто для мене це завжди викликало сум, адже справа не лише у зовнішньому вигляді, одязі та аксесуарах. Це про те, що багато людей ставлять крапку на своєму житті, хоча воно може бути яскравішим і насиченішим, ніж будь-коли. Після виховання дітей, вони можуть насолоджуватися часом з онуками та просто жити для власного задоволення. Звісно, існують і ті, хто живе на межі бідності через мізерні пенсії і навряд чи може задумуватися про свій вигляд. Проте літні люди не завжди є бідними; багато з них продовжують працювати або отримують підтримку від своїх дітей.
Схоже, це питання належить до розряду "так прийнято". Зверніть увагу, як часто ми, журналісти, вживаємо терміни "пенсіонери", "бабусі" або "старенькі" для опису наших героїв та героїнь. Наприклад, у одному з новинних репортажів 60-річну жінку охрестили "старенькою"!
Ті, кого ця ситуація трохи дратувала, часто наводили на приклад закордонних "бабусь", після спілкування з якими навіть починаєш очікувати старість, а не боятися її.
Ось зверніть увагу на цю прекрасну жінку з Польщі, яка демонструє, як уникнути стати ciotka klotka.
І її речі зовсім не є дорогими чи брендовими предметами розкоші — в основному це звичайний масовий ринок.
Отже, дорогі друзі, ми нарешті досягли того моменту, коли в Instagram почали з'являтися профілі наших чудових жінок, які вражають з самого першого рилзу. Я хотіла б представити (для тих, хто ще не встиг познайомитися) двох таких пані, які, незважаючи на певну схожість, є дуже різними. Обидва акаунти ведуть їхні онучки, демонструючи свої особливі стосунки з бабусями. Це справді один із тих випадків, коли можна з повним правом називати цих жінок з повагою.
Перша з них -- пані Арета. Вперше я її побачила на цьому відео, де вона разом з онукою Веронікою. І не знала -- сміятися чи офігівати.
Пані Ареті 81 рік, вона вже давно переїхала зі Львова до Лос-Анджелеса і живе там разом з чоловіком-іранцем. Канал веде Вероніка і будує його на двох основних моментах: показує розкішну бабцю і те, як вона виголошує промови.
Розкіш — ось вона. Господи, коли ж уже настануть мої 80? Чекаю з нетерпінням.
В інших відео пані Арета зовсім не соромиться ходити по-домашньому -- в бігуді та лосинчиках. Проте тут ми захоплюємося її поглядами на життя. Особливо коли вона навчає Вероніку поводитися з чоловіками.
Ще одна особливість пані Арети — це її гострий розум та, можна сказати, дещо токсичний характер. Однак її онука вміло перетворює ці зауваження на комедійні моменти. Справа в тому, що бабуся постійно знаходить привід для критики своєї Вероніки. Іноді це виглядає досить смішно.
А іноді якось переходить межу та вдається до образ, які мають уже значно менш мило-комічний вигляд. Хоча Вероніка однаково з цього всього регоче і ставиться до себе дуже самоіронічно. Вочевидь, добре знає, що успадкувала Аретину красу, попри всі "кості, які стирчать" і "громадні руки".
Однак, варто відзначити, що похвала їй також належить. І ви зможете переконатися, наскільки пані Арета відрізняється від традиційного образу "бабусі на лавці", яка беззастережно захищає моральні цінності.
Ось пані Арета разом із чоловіком Дейвідом на фотографіях, зроблених у різні роки. Справжня пара зірок кіно!
Пані Арета, безумовно, має українське коріння. Проте вже тривалий час мешкає в США, де її родина досягла значного фінансового благополуччя. Водночас вона надихає саме українських жінок.
А ось і інша пані, не менш захоплива -- Марія Опанасівна. Якщо пані Арета -- яскрава представниця неординарних жінок-вамп, то пані Марія -- спокійна, тепла і вкрай позитивна. Її онучку звати Юля, і вона називає свою бабусю лаконічно -- Ба. Разом вони створили бренд "Ґудзик" і шиють сумки та всілякі чохли.
Марія Опанасівна стала справжнім втіленням "традиційної української бабусі", і саме це робить її неймовірно цінною для нас. Вона не є яскравою чи екстравагантною особистістю, а швидше демонструє, як можна жити звичайним, але повноцінним життям. Ви теж можете так жити, просто позбавтеся зайвих переживань і сумнівів.
Марія Опанасівна показує свої модні луки і ділиться порадами, як виглядати стильно та сучасно, при цьому залишаючись комфортним і відповідним для свого віку. Вона наголошує на важливості правильного вибору одягу, щоб уникнути переохолодження вух і дискомфорту в ногах та спині при тривалих прогулянках.
У численних відео Марія Опанасівна показує незвичну рису, яка абсолютно суперечить нашим уявленням про людей похилого віку. Наша героїня відкрито зізнається, що в минулому багато аспектів життя були значно складнішими, а сьогодні все стало більш людяним, комфортним і приємним. Проте вона не перестає залишатися стриманою у своїх оцінках.
А тепер про пенсію. Як зазначає пані Марія, вона отримує 4 тисячі. На великі витрати не розженешся. Однак, крім пенсії, пані Ба ще підробляє на трьох роботах, які були організовані нею разом з онучкою.
А ось і онучка Юля. Якщо у Вероніки та пані Арети стосунки схожі на комедію штибу "Сімпсонів", то в Юлі та пані Марії це лірична, добра історія, схожа на ту, яку бачили в сім'ї головного героя фільму "Віллі Вонка і шоколадна фабрика".
Також, якщо звернути увагу, у кожної з наших героїнь є свій унікальний стиль мовлення. У пані Арети виразно звучать англійські терміни, сильні фрази та незвичайні неологізми. А от у Марії Опанасівни можна почути слова на кшталт "пінджак", "кохта" і "підкрадулі" (так називаються босоніжки на низькому каблуці).
Кожен з цих персонажів викликає у читачів справжнє захоплення, яке вони щедро демонструють у коментарях. Антоніна, ваша знайома, також приєдналася до цього захопленого гурту. Було б чудово, якби таких людей у соціальних мережах та на вулицях ставало все більше. Адже, між іншим, пані Марія всього лише два роки тому почала відкривати для себе світ косметики та насолоджуватися різноманітними б'юті-приємностями.
На завершення хочу поділитися (або ж нагадати) про ще одну важливу жінку, в яку я закохалася з раннього віку. Хоча вона і є вигаданим персонажем. Мова йде про прабабусю головної героїні французької стрічки "Бум" – Вік. Її бабусю звуть Пупет, і вона не лише керує автомобілем, але й переживає власні романтичні пригоди.