Потреби ЗСУ в особовому складі: які спеціальності є найбільш затребуваними


Військовим підрозділам бракує персоналу! Збройні Сили мають значну кількість відкритих вакансій: шукають зв'язківців, механіків, техніків, водіїв та інших спеціалістів. У 15-му мобільному прикордонному загоні "Сталевий кордон" поділились історіями тих, хто продовжив працювати за своєю спеціальністю у військовій службі. Детальніше про історії воїнів розповість Ірина Васюра.

Петро виконує службу в прикордонних військах, щоденно займаючись ремонтом техніки, що надходить з передової. Роботи вистачає, і він у своєму ремеслі справжній знавець. У цивільному житті Петро протягом 20 років працював інженером-механіком, і у військовій службі його спеціальність залишилася незмінною. Його обов'язки включають діагностику, ремонт і відновлення техніки підрозділу.

Петро, спеціаліст з технічного обслуговування:

Зварювальні роботи, ремонти електропроводки, все, що потрібно, є виїзні машинні групи. Техніка на війні - це дуже важливо, бо всі пересування, підвози, відвози, танк без підвозу БК - це грудка металолому.

Технік-водій Ігор готує машину до виїзду. До початку великої війни він працював водієм за кордоном. Повернувся в Україну одразу після початку повномасштабного вторгнення, а з лютого 2024 року приєднався до лав армії.

Ігор, фахівець з техніки та водіння:

Я вирішив укласти контракт і подав усі необхідні документи з попереднього місця роботи. Маючи досвід водія на напівпричепі, мені запропонували посаду, що відповідала моїм навичкам. Я погодився і почав службу на напівпричепі.

Віталій - кухар. Уже впорався з обідом. Для бійців у нього перше, друге та узвар. Готувати доводиться десятками літрів. І найчастіше на польовій кухні. Але чоловік швидко адаптувався, бо куховарить професійно.

Віталій, шеф-кухар:

Військовослужбовці завжди повинні бути добре нагодовані, це найважливіший аспект тилового забезпечення, адже ситі люди можуть ефективніше воювати. На порожній шлунок усе виглядає інакше: відсутність харчування означає відсутність здоров’я і сил.

Підрозділи тилу та технічного забезпечення вимагають різнопланових спеціалістів. Багато хто з тих, хто вступає до армії, взагалі не потребуватиме додаткового навчання.

Іван Шевцов, асистент головного офіцера 15-го мобільного прикордонного підрозділу "Сталевий кордон":

Якщо ми запрошуємо спеціаліста з конкретним досвідом, то призначаємо його на ту позицію, де його навички будуть найбільш корисними: зв'язківець працюватиме у відділі зв'язку, кухар відповідатиме за приготування їжі, а слюсарі виконуватимуть свої профільні завдання. Таким чином, кожен знайде своє місце.

У підрозділі підкреслюють: шукають мотивованих українців. Детальну інформацію можна знайти на сторінках у соцмережах або на офіційному сайті.

Related posts