В Україні планують запровадити електронний реєстр ключових закладів культури.


Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП.

На думку представників міністерства, це рішення надасть можливість цим регіонам першими в Україні отримати доступ до переваг нової інформаційно-комунікаційної системи, відомої як Реєстр базової мережі закладів культури.

Впровадження системи надасть державі можливість отримувати верифіковані дані про всі культурні установи та навчальні заклади у сфері культури, що значно спростить їх облік. Така база даних також сприятиме підвищенню прозорості та ефективності управління культурним сектором, забезпечуючи швидкий і зручний доступ до актуальної інформації.

МКІП наполегливо розвиває цифрові технології у всіх аспектах культурної сфери. Запровадження такого реєстру дозволить нам удосконалити координацію та управління культурними процесами на різних рівнях, а також підвищити прозорість і доступність інформації про культурні установи", - зазначив виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Координаторами експериментального проєкту є МКІП та Державне агентство з питань кіно, а учасниками - МКІП, Держкіно, Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти, а також Вінницька та Київська обласні державні адміністрації (військові адміністрації), місцеві ради та їх виконавчі органи, військові адміністрації населених пунктів у Вінницькій та Київській областях і заклади культури та заклади освіти сфери культури, що належать до сфери їх управління.

Фінансування робіт зі створення реєстру здійснюватиметься за рахунок міжнародної технічної допомоги, його функціонування забезпечуватимуть працівники Держмистецтв, а технічне адміністрування виконуватиме МКІП.

У міністерстві повідомили, що постанова встановлює правила для впровадження експериментального проєкту, спрямованого на створення Реєстру базової мережі культурних установ.

Вона також регулює питання, пов'язані з функціонуванням та електронною взаємодією Реєстру з іншими інформаційними ресурсами. Крім того, визначає обов'язки держателя, адміністратора, технічного адміністратора Реєстру, а також окреслює перелік користувачів Реєстру і їхні функції.

Також у постанові визначено порядок створення запису про новий культурний заклад, внесення відомостей щодо його реорганізації чи ліквідації, а також перелік інформації, яка повинна бути включена до реєстру. Окрім цього, встановлюються процедури редагування даних про заклад та інші відповідні дії.

Related posts