В Україні виникають побоювання щодо можливого падіння гривні: фахівці дали свої рекомендації, чи варто наразі купувати чи продавати долар.
Відзначається, що міжнародні фінансові експерти не відкидають можливості ослаблення долара стосовно євро у 2025 році.
Інформація про подальшу девальвацію гривні сколихнула валютний ринок. Експерти пояснили, чи варто купувати валюту, чи все ж краще її продавати.
"Валютні депозити підприємств досягли нового рекорду, склавши 10,47 млрд доларів. Схоже, що бізнес активно переводить свої активи у валюту на випадок можливого зниження курсу. Натомість обсяги гривневих депозитів населення в серпні піднялися на 0,6%, досягнувши 750,85 млрд грн. Валютні вклади фізичних осіб зростають ще швидше. Курс виглядає досить вигідним, і я вважаю, що це правильний крок", - зазначив фінансовий експерт Андрій Шевчишин у коментарі для ТСН.
На думку члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, хоч і розглядають імовірну девальвацію гривні, але знімати достроково кошти і купувати валюту теж не варто.
"Експерт зазначив, що вкладникам не варто достроково знімати свої кошти з депозитів або купувати валюту до завершення угоди з банком, адже це призведе до втрати відсотків та упустить можливість заробити на зростанні валютного курсу."
Голова Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів, економіст Андрій Забловський, рекомендує розглянути можливість диверсифікації заощаджень.
"Забловський підкреслив, що може бути доцільним інвестувати в більшу кількість євро, а не доларів, оскільки міжнародні фінансові експерти прогнозують можливе зниження курсу долара до євро у 2025 році. Це відкриває перспективи для отримання додаткового доходу."
Усі фахівці сходяться на думці, що здійснювати продаж валюти без серйозної необхідності не є доцільним.
Аналітик Олексій Козирєв прогнозує, що до 20 вересня курс долара в українських банках коливатиметься в діапазоні від 40,75 до 41,85 гривень за долар.
Раніше голова Національного банку України Андрій Пишний повідомив, що Україна та Міжнародний валютний фонд уклали угоду про надання 1,1 мільярда доларів. НБУ планує зосередитися на підвищенні гнучкості обмінного курсу гривні щодо долара.