В Україні наявність пального значно перевищує потреби під час блекаутів, заявив директор компанії "А95".


Завдяки організації поставок, на українському ринку спостерігається надлишок пального, який досягає принаймні 15%.

На брифінгу в Медіацентрі Україна цю інформацію озвучив Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А95", як повідомляє агентство Укрінформ.

"За минулий рік на ринку спостерігається профіцит пального не менше ніж 15%. Деякі трейдери навіть оцінюють його в 20-30%. Це означає, що запасів пального у нас значно більше, ніж ми потребуватимемо, навіть у разі найсерйозніших блекаутів", – зазначив Куюн.

На його думку, завдяки вдосконаленій логістиці, трейдери здатні постачати пального в 1,5 рази більше, ніж це необхідно. Основні маршрути постачання проходять через Румунію та Польщу, проте географія постачальників пального є досить різноманітною завдяки доступу до портів у цих країнах. Зокрема, в Україну імпортується пальне з США, Кувейту та Індії.

Куюн відзначив, що з огляду на позитивні тенденції на глобальних нафтогазових ринках, є можливість спостерігати зниження вартості бензину та дизельного пального в найближчому майбутньому. У той же час, ціни на скраплений газ зросли до середнього показника 30 грн за літр.

За словами експерта, у довгостроковій перспективі ціна пального найбільше залежатиме від світових цін та валютного курсу.

Хотим нагадати:

1 вересня президент Володимир Зеленський затвердив закон, який передбачає збільшення акцизів на пальне.

Related posts