В Організації Об'єднаних Націй розкрили інформацію про обсяги зменшення населення України.
Які заяви робить ООН щодо зменшення населення України в умовах війни, розв'язаної Росією?
Зазначається, що скороченню населення України сприяв масовий виїзд громадян за кордон, спричинений вторгненням російських окупантів, а також низька народжуваність та висока смертність в умовах бойових дій.
Підкреслюється, що найбільшу частку скорочення населення складають 6,7 млн тих, хто виїхав до інших країн.
Як зазначила Флоренс Бавер, керівниця відділу Східної Європи Фонду народонаселення ООН, точні оцінки можливі лише після закінчення агресивної війни, розв'язаної Росією.
Високопосадовець ООН зазначила, що суттєве скорочення населення України сталось через масовий виїзд жителів з регіонів, охоплених бойовими діями.
Окрім цього на демографічну ситуацію впливають низькі показники народжуваності.
Представниця ООН зазначила, що Україні потрібно підвищити рівень народжуваності до 2,1 дитини на жінку, щоб вирішити проблему демографічної кризи.
За словами експертів ООН, агресивне вторгнення російських військ в Україну в лютому 2022 року призвело до значного загострення вже складної демографічної ситуації, перетворивши її на катастрофічну.
Після проголошення незалежності в 1991 році кількість жителів України перевищувала 50 мільйонів. Проте, через ряд різних причин, чисельність населення країни, як і в багатьох інших європейських країнах, зазнала значного зменшення.
Уже в 2021 році на території України проживало близько 40 мільйонів осіб.
Окрім цього, значно більша Росія, населення якої до початку війни перевищувало 140 мільйонів осіб, також відчула на собі негативні зміни в "і без того критичній" демографічній ситуації після початку повномасштабного вторгнення.
Згідно з повідомленням Флоренс Бавер, протягом перших шести місяців поточного року в Російській Федерації був зафіксований найнижчий показник народжуваності з 1999 року, що в Кремлі охарактеризували як "катастрофічну" ситуацію.