Уряд передбачив у державному бюджеті на 2025 рік доходи від економічного бронювання, заявив Гетманцев.


Депутат висловив думку, що прогнози доходів державного бюджету є значно завищеними.

Законопроєкт, що стосується державного бюджету на 2025 рік, який уряд представив Верховній Раді минулого тижня, передбачає помітне зростання середньої заробітної плати без підвищення мінімального її рівня. Це явище можна пояснити лише завдяки детінізації заробітних плат через механізм "економічного бронювання". Таку інформацію оприлюднив голова Комітету ВР з фінансових, податкових та митних питань Данило Гетманцев.

Він зазначив, що заплановані податкові надходження до державного бюджету на 2025 рік зросли на "амбіційні" 18,2%.

"Цей ріст суттєво перевищує показники дефлятора ВВП та прогнозовану інфляцію і обумовлений процесами детінізації, насамперед у сфері зарплат. Найзначніше зростання заплановане для податку на доходи фізичних осіб - на 45%, що, враховуючи практично стабільний рівень безробіття (17,7%), можна пояснити лише детінізацією в умовах економічного бронювання", - зазначив Гетманцев.

У вівторок, 17 вересня, на другій спробі народні обранці Верховної Ради ухвалили в першому читанні законопроєкт 11416 д, який передбачає "історичне значне підвищення податкових зборів на 58 мільярдів гривень цього року та 137 мільярдів у наступному".

Related posts