Українців інформують про можливі труднощі під час найважчого опалювального сезону в умовах тривалої війни: що слід встигнути підготувати.


Наступний опалювальний сезон обіцяє бути найважчим за весь період масштабної війни. Це пов'язано з втратою 9 ГВт електричних потужностей внаслідок російських обстрілів, що перевищує загальний обсяг атомної генерації, яка перебуває під контролем України. Разом з тим, підготовка країни до зимового періоду ще триває.

Цю інформацію озвучив Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради, що займається питаннями фінансів, податків та митної політики, представляючи партію "Слуга народу". Він підкреслив, що агресор продовжує намагатися зруйнувати енергетичну інфраструктуру. Внаслідок цього, до приходу холодів Україні необхідно:

"Необхідно усвідомлювати, що системи захисту першого та другого рівня, в основному, ефективні проти падаючих уламків, але не здатні впоратися з прямими влучаннями ракет. Для зменшення цієї загрози єдиним виходом є збільшення кількості засобів протиповітряної оборони та їх боєзапасу. Однак це є надзвичайно складним завданням, враховуючи поступове вичерпання ресурсів наших партнерів", - зазначив депутат.

Також, відзначив Гетманцев, необхідно пришвидшити процес ухвалення рішень стосовно заявок на встановлення різноманітного енергетичного обладнання в межах програм доступного кредитування. Зокрема, йдеться про дизельні та бензинові генератори, а також газопоршневі когенераційні системи.

"У червні-серпні схвалено заявки на фінансування на загальну суму 5,8 млрд грн, за рахунок чого планується створити 97,4 мВт потужності. ... Проте загальна сума заявок (їх подано близько 2 тисяч) у 8 разів більша - на 46,4 млрд грн, і ухвалення рішень щодо них потрібно прискорювати", - констатував нардеп.

Як інформував OBOZ.UA, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що в разі зупинки зовнішнього електропостачання жителі великих міст можуть залишитися без електрики до 16 годин на добу. Це, зокрема, стосується таких міст, як Київ, Харків та Одеса.

Related posts