Українці звернулися до Зеленського з проханням знизити мобілізаційний вік до 50 років: петиція набрала потрібну кількість підписів


Петиція до Президента України Володимира Зеленського із пропозицією знизити мобілізаційний вік досягла необхідної підтримки у 25 тисяч підписів. У документі пропонується скоротити верхню вікову межу для призову чоловіків з 60 до 50 років.

Відповідне звернення зареєстровано на офіційному вебсайті президента України. Ініціатором став Андрій Азаров, який подав його 5 липня.

У тексті петиції зазначається прохання до президента України: знизити мобілізаційний вік для чоловіків з 60 до 50 років задля покращення економічної ситуації в країні.

Звернення до президента України розглядається лише за умови збору щонайменше 25 тисяч підписів протягом не більше 90 днів з моменту його оприлюднення. Після цього, голова держави має місяць для надання відповіді.

На цей момент під загальну мобілізацію потрапляють чоловіки, які мають військовий обов'язок, віком від 25 до 60 років, придатні за станом здоров'я, навіть якщо вони не мають попереднього досвіду військової служби.

Колишній відомий український юрист Роман Сімутін проаналізував думки експертів, волонтерів, військових та народних депутатів щодо цього питання і дійшов висновку, що існує два потенційні шляхи зниження мобілізаційного віку. Перший варіант передбачає зменшення віку з 25 до приблизно 21 року, а другий — зниження верхньої межі з 60 до 55 або навіть 50 років.

Наприклад, Сімутін згадує слова народного депутата Юрія Здебського з комітету Верховної Ради з питань національної безпеки. Здебський зазначив, що ведуться обговорення щодо заклику до війська осіб віком до 50 років, оскільки люди у віці від 50 до 60 років можуть краще сприяти покращенню економічної ситуації.

Аналогічно вважає і відомий військовий експерт, полковник ЗСУ Олег Жданов. За його думкой, людям за 50 важче фізично витягувати всі військові виклики та навантаження.

"Припускаю, що подібні заяви щодо зменшення віку мобілізації виникли не на порожньому місці. Військо потребує молодих і витривалих", - каже Сімутін.

Однак він сумнівається, що відповідний закон буде ухвалено, оскільки політики та народні депутати нечасто і не масово піднімають це питання, і відповідні законопроєкти не подаються до Верховної Ради ні колективно, ні індивідуально.

Як інформував OBOZ.UA, з вересня 2024 року набуде чинності новий закон, який регулюватиме процес мобілізації. Громадянам призовного віку продовжать видавати повістки. Детальніше про тих, хто має право на відстрочку та підлягає бронюванню у вересні 2024 року, читайте за цим посиланням.

Related posts