Українці отримали по 3 тисячі гривень в рамках ініціативи "Національний кешбек": скільки учасників програми отримали максимальну виплату?
В Україні стартували перші фінансові виплати в рамках програми "Національний кешбек" за покупки українських товарів, здійснені у вересні. В результаті цієї ініціативи понад 646 378 осіб отримали 37,2 мільйона гривень, серед яких 5 людей отримали максимальний кешбек у розмірі 3000 гривень.
Про це повідомили у міністерстві економіки. Там зазначили: із загальної кількості тих, хто отримав кешбек, близько 10% - це люди віком 60+.
У вересні українці найбільше здійснили покупки з кешбеком у великих торгових мережах, які беруть участь у програмі, таких як "АТБ", "Сільпо", "Фора", "Аврора", Novus, Varus, "Велмарт" та "ТРАШ!". Загалом, 97 осіб отримали кешбек у розмірі від 1000 до 3000 гривень: з них 77 людей отримали більше 1000 грн, 15 – понад 2000 грн, а 5 осіб отримали максимальний кешбек у 3000 грн, як зазначено в повідомленні.
Зазначено, що на 28 жовтня до програми долучилося 2,4 мільйона українців, які отримали 2,6 мільйона карток. Загальна сума кешбеку, нарахованого за жовтень, становить 104,6 мільйона гривень, що є майже втричі більше у порівнянні з вересневими нарахуваннями.
"Кошти, отримані у вигляді кешбеку, не підлягають оподаткуванню. Ви можете витратити кешбек на різні послуги, такі як комунальні, медичні, транспортні та інші, або зробити внесок на підтримку ЗСУ. Однак, знімати гроші з картки для кешбеку не дозволяється", - повідомили в міністерстві.
Як розпочати отримувати кешбек від держави
Кешбек у розмірі 10% нараховується за придбання товарів українських виробників, які включені до програми, куплених у торгових закладах, які є учасниками програми. Максимальна сума виплат - 3 000 грн на місяць.
Для отримання кешбеку необхідно подати заявку через сайт або мобільний застосунок банку, що бере участь у програмі, або звернутися до його відділення. Наразі в програмі беруть участь:
Далі слід визначити картки для оплати покупок та надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції у магазинах-учасниках програми. Після чого:
Як повідомляло OBOZ.UA, Міністерство економіки раніше видало свій перший наказ, що містить список техніки та обладнання, вироблених в Україні. Держава поверне 15% від вартості покупки для тих, хто придбає ці товари. У цей перелік увійшли 88 найменувань від дев'яти українських виробників, серед яких автобуси, вантажні автомобілі, ліфти, причепи, цистерни та сільськогосподарська техніка.