Україна отримуватиме фінансування від Світового банку та Європейського Союзу для забезпечення харчування учнів у школах.
Україна отримує більше ніж $1 млрд кредиту на пільгових умовах від Світового банку.
Відповідне рішення ухвалив уряд під час засідання, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Він зазначив, що ці кошти були зібрані завдяки зусиллям урядів Японії та Великої Британії.
Ще одне рішення уряду сприятиме отриманню додаткових 150 мільйонів євро від Європейського Союзу.
"В рамках цієї угоди фінансування буде спрямовано на відновлення портової інфраструктури та ініціативи швидкого відновлення," -- підкреслив Шмигаль.
З цієї суми 65 мільйонів євро буде виділено на реалізацію програми безкоштовного харчування для учнів початкових класів у 2025 році.
За інформацією прем'єр-міністра, з моменту початку повномасштабного вторгнення держава отримала більше ніж $100 мільярдів зовнішніх інвестицій. Найзначніші суми надійшли від Європейського Союзу, Сполучених Штатів, Міжнародного валютного фонду, Японії та Канади.
Раніше повідомлялося, що західні союзники України кілька місяців обговорювали, як використати прибуток від близько 280 млрд доларів заморожених активів російського центробанку, більша частина з яких перебуває в Європі. Надходження від активів оцінюють у суму від 3 до 5 млрд євро на рік, писало агентство Bloomberg.
В останні дні травня міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що країни G7 можуть розглянути можливість надання Україні кредиту на кілька мільярдів доларів, використовуючи відсотки, які надійдуть від 300 мільярдів доларів заморожених активів російської держави.
На початку червня Брент Нейман, помічник міністра фінансів США з міжнародних фінансів, заявив, що Вашингтон, співпрацюючи зі своїми партнерами з G7, робить значні зусилля для того, щоб надати Україні фінансову допомогу за рахунок доходів від російських активів.
Агентство Reuters повідомило, що Сполучені Штати стимулюють Великобританію, Канаду, Францію, Німеччину, Італію та Японію до надання короткострокового кредиту, який може досягти 50 мільярдів доларів, з забезпеченням за рахунок доходів від заморожених активів.
12 червня у Єлисейському палаці оголосили, що лідери G7 погодилися надати Україні $50 мільярдів, використавши заморожені російські активи.