Україна і Сполучені Штати спільно реалізують проект зі створення підприємства для виробництва екологічного водню та аміаку.


Учасники анонсували запуск трьох нових ініціатив у галузі малих модульних ядерних реакторів.

В рамках кліматичної конференції COP29, що проходить у Баку, Україна та США анонсували старт трьох нових ініціатив у галузі малих модульних реакторів (ММР) з загальним обсягом фінансування в 30 мільйонів доларів, як повідомляє Міністерство енергетики України.

Як повідомляє міністерство, співпраця здійснюватиметься в рамках програми FIRST (Основна інфраструктура для етичного застосування технологій малих модульних реакторів).

Програма включає в себе реалізацію трьох взаємозалежних ініціатив: створення пілотного заводу для виробництва чистого водню та аміаку (ініціатива "Чисте паливо"), перетворення вугільних електростанцій на ММР (ініціатива "Фенікс") та розробку дорожньої карти для декарбонізації сталеливарної галузі з використанням ММР (ініціатива "Чиста сталь"), - зазначено в прес-релізі.

Проєкти будуть здійснені за участі провідних енергетичних корпорацій і науково-дослідних організацій з України та Сполучених Штатів.

У міністерстві уточнили, що технологія ММР є альтернативою великих традиційних АЕС та має значні переваги завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям.

Повідомлялось, що всі працюючі ядерні реактори України - два блоки на Рівненській АЕС, два блоки на Хмельницькій АЕС та три блоки Південно-Української АЕС - 11 листопада тимчасово знизили потужність як превентивний захід через військові дії Росії проти України.

Related posts