Україна здатна змусити Росію до діалогу з позиції сили: які кроки варто вжити.
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в бесіді з італійським виданням Corriere della Sera висловив думку, що для того, щоб розпочати переговори з Росією, її війська повинні повернутися на позиції, які вони займали до 24 лютого 2022 року. Політичний аналітик Тарас Загородній в ефірі Радіо НВ оцінив шанси на реалізацію такого сценарію та поділився думками про те, як Україні вдасться змусити Росію погодитися на цей крок.
Стратегія досягнення успіху
Загородній порівняв сучасну ситуацію з Першою світовою війною, коли Німеччина, хоч і окупувала частину Франції, була змушена відступити через внутрішні проблеми. Він зазначив, що подібний підхід може бути успішним і в Україні шляхом перенесення війни на російську територію, створюючи там хаос.
Цієї зими в Україні відкрилися нові можливості, які минулого року були недоступні. Лише на початку цього року країна розпочала удари по російським нафтопереробним заводам. Чи пам'ятаєте, як тоді на Заході лунав гучний протест, адже вважалося, що це цивільні об'єкти? Навіть Ллойд Остін висловлювався про це публічно. Проте Україна постійно продовжує знищувати цю інфраструктуру, як зазначив Загородній.
Експерт зазначив, що Україна здатна здійснювати великомасштабні операції проти ключових об'єктів, зокрема в Москві та прилеглих регіонах. Це, враховуючи суворі зимові умови, може призвести до порушень у постачанні електрики та газу.
Він також зазначив, що з 1 січня країни Балтії виходять із спільного енергетичного простору з Росією, що може викликати труднощі з електропостачанням у Ленінградській області. Як підкреслив Загородній, недавні звернення Росії до Азербайджану та Грузії з проханням про постачання електроенергії підтверджують цю загрозу. Літні атаки на енергетичну інфраструктуру в Краснодарському краї вже спричинили пошкодження, а інцидент з турбіною на Ростовській АЕС, згідно з деякими джерелами, ще більше ускладнив ситуацію.
Експерт зазначив, що ці чинники надають Україні можливість зміцнити свої позиції в переговорах з Росією, і що формування хаосу у противника є вигідним для української сторони.
Нагадуємо, що портал "Коментарі" повідомляв про ті регіони в Україні, які має намір анексувати Путін.