У Дніпрі відкрився центр "Покровський КОД", що об'єднав культурні установи, які були переміщені з міста.
У Дніпрі запустили новий культурно-освітній центр під назвою "Покровський КОД". На його базі відновлено діяльність Покровської музичної школи імені Леонтовича, а також Покровської міської публічної бібліотеки, Центральної міської бібліотеки імені Т. Г. Шевченка та Покровського історичного музею.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Міністерство культури та стратегічних комунікацій повідомило про це.
У міністерстві зауважили, що до Дніпра переїхали близько сотні викладачів вокалу, хореографії та мистецтва, які продовжують роботу з дітьми. Широкий спектр освітніх послуг, який надаватиме центр, забезпечить продовження освітнього процесу для дітей з Донецької області.
Під час відкриття центру його діяльність була представлена представниками МКСК, а також головою Донецької обласної військової адміністрації Вадимом Філашкіним та начальником Покровської міської військової адміністрації Сергієм Добряком.
"Ви приймаєте сміливі рішення, які рятують. Наших людей, наші культурні цінності, наше майбутнє. Поки є ті, хто відтворює памʼять про свої міста та передає культурні традиції своїм дітям, ці землі зберігатимуть свою українську ідентичність", - підкреслила під час зустрічі з представниками переміщених культурних установ Донеччини та Луганщини директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Діана Трима.
У МКСК повідомили, що в Дніпрі активно працюють культурні та мистецькі установи, які були переміщені через війну з інших міст Донеччини. Серед них — Маріупольська міська бібліотека та публічна бібліотека Бахмутської міської ради, що має тифлокомплекс і надає послуги дітям з порушеннями зору. Крім того, у місті функціонують заклади з Луганської області. "Ці історії свідчать про незламність та непохитну віру людей у те, що вони обов’язково повернуться на свої рідні українські території," — зазначили в міністерстві.
Згідно з повідомленням Укрінформу, більше 500 тисяч музейних експонатів були евакуйовані з 55 культурних установ та однієї бібліотеки України до 20 музейних закладів, щоб захистити їх від можливих втрат внаслідок агресії Російської Федерації.