У деклараціях колишньої омбудсменки виявлено порушення, що перевищують ₴42 мільйони.


Національне агентство з питань запобігання корупції виявило свідчення незаконного збагачення на суму майже 10 мільйонів гривень, а також ознаки неправдивого декларування, що перевищують 32,4 мільйони гривень, у колишньої омбудсменки та ексчленкині правління Пенсійного фонду України.

Згідно з інформацією, наданою пресцентром Національного агентства з питань запобігання корупції, про це стало відомо Укрінформу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у результаті комплексних перевірок декларацій за 2022 та 2023 роки виявило в діях екс-омбудсменки, яка на кінець 2023 року обіймала посаду члена правління Пенсійного фонду України, ознаки незаконного збагачення на суму майже 10 млн грн, а також ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн грн, - йдеться в офіційному повідомленні.

У відомстві повідомляють, що під час перевірки декларації за 2022 рік виявлено ознаки неправдивих даних на суму понад 12,4 мільйона гривень. З цієї суми 2,4 мільйона гривень становлять непоказані відомості про дохід, за рахунок якого декларантка погасила банківську позику, а також вона зазначила 10 мільйонів гривень, які, як стверджується, були отримані у вигляді позики від особи, яка не є членом її родини.

"Цей 'позичальник' повідомив, що його запросили оформити кредит на ім'я декларанта, однак власних коштів у такому обсязі в нього не було, і фактично він їх не передавав", - підкреслюють в агентстві.

Водночас, за інформацією НАЗК, у декларації за 2023 рік фінансове зобов'язання збільшилось до 20 млн грн. Крім того, за результатами повної перевірки декларації за 2023 рік відомство встановило ознаки незаконного збагачення у зв'язку з набуттям декларанткою грошових активів з непідтверджених джерел для погашення позики перед банком, розмір яких перевищує її законні доходи на 9,9 млн грн.

"У діях колишньої омбудсменки та екс-членкині правління Пенсійного фонду України виявлено елементи правопорушення, що підпадають під визначення частини 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України (недостовірне декларування) та статті 368-5 ККУ (незаконне збагачення). На основі результатів комплексних перевірок декларацій Національна поліція України розпочала кримінальні провадження", - повідомляють у НАЗК.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, за рік функціонування Єдиного порталу повідомлень викривачів, до Національного агентства з питань запобігання корупції надійшло 3,8 тисячі повідомлень про можливі корупційні правопорушення.

Related posts