У Bloomberg висловили занепокоєння щодо ризиків, пов'язаних із обговореннями можливих компромісів України в умовах війни.
Ключове питання для партнерів України полягає в тому, чи будуть вони й надалі дозволяти Путіну отримувати вигоду від військової агресії, наголосили в журналі.
Розмови про поступки України, ймовірно, тільки зміцнять упевненість Путіна в тому, що Росія зможе "пережити Захід" у цій війні, пише Bloomberg.
"Хоча конкретні компроміси не були вказані, багато експертів вважають, що Україна, можливо, отримає надійні гарантії безпеки в обмін на визнання неможливості витіснення російських військ з окупованих регіонів у даний момент", - зазначається в статті.
Під зазначеними гарантіями безпеки дехто має на увазі навіть членство в НАТО, наводячи як приклад досвід Західної Німеччини під час поділу зі Східною Німеччиною, пише видання.
Одночасно, як зазначили в Bloomberg, не існує жодних свідчень того, що Путін має бажання вести переговори.
У статті підкреслюється, що Путін досі контролює окремі території сусідньої Грузії, анексував український Крим та продовжує військові дії на сході України, при цьому отримуючи лише обмежену реакцію з боку США та Європи.
"Суттєве питання для партнерів України полягає в тому, чи готові вони дати можливість Путіну використовувати переваги від військової агресії та якими можуть бути наслідки цього для них у майбутньому," - зазначили в Bloomberg.
Нещодавно в Financial Times з’явилася інформація про те, що союзники України активніше розглядають можливість завершення війни через укладення певних угод. Згідно з повідомленням, ці угоди передбачають, що Україна отримає гарантії безпеки, в той час як Російська Федерація зможе зберегти контроль над захопленими територіями.
Мова йде про приєднання до НАТО в обмін на території. Таким чином, Україні презентують "німецький підхід" до встановлення миру.