Третя зима під час війни в Україні має потенціал стати найважчою з усіх, за словами ВООЗ.


Зокрема, Україні доведеться зіткнутися з викликами, зумовленими російськими атаками та перебоями в електропостачанні.

Всесвітня організація охорони здоров'я висловила занепокоєння щодо можливих кризових ситуацій у сфері охорони здоров'я в Україні, оскільки країна вступає в третю зиму війни з моменту повномасштабної агресії Росії, повідомляє The Independent.

За словами представників ООН, російські удари завдали значної шкоди енергетичній та медичній інфраструктурі країни, залишивши мільйони людей "вразливими в умовах зниження температури".

"Україна готується зустріти вже третю зиму в умовах повномасштабної війни, яка може виявитися найважчою з усіх. У цьому контексті акцент на охорону здоров'я стає критично важливим, як ніколи раніше", - підкреслив регіональний директор ВООЗ в Європі Ганс Клюге під час інтерв'ю з журналістами в Києві.

З початку повномасштабної війни Організація Об'єднаних Націй зафіксувала майже 2 тисячі атак на інфраструктуру охорони здоров'я України. За словами Клюге, ці обстріли мають серйозний вплив на систему охорони здоров'я, яка переважно є державною.

"Цілеспрямовані атаки завдали шкоди енергетичній інфраструктурі України. Часті відключення електроенергії вже завдають шкоди, і є ознаки небезпеки для зими. Це може поставити під загрозу зберігання та розповсюдження вакцин, що призведе до зростання кількості захворювань, яким можна запобігти", - зауважив представник ВООЗ після візиту до прифронтових регіонів на сході України.

Він також підкреслив, що існує ризик забруднення системи водопостачання внаслідок регулярних перебоїв з електроенергією, а також зростанням резистентності до антимікробних засобів через неналежне використання антибіотиків.

"Ми маємо свідчення про травми, що не загоюються через резистентність до антибіотиків. Це може призвести до серйозних наслідків не лише в Україні, якщо препарати втратять свою ефективність", - зазначив Клюге.

У рамках ініціатив, які реалізуються українською владою спільно із західними урядами, організація планує розгорнути 15 обігрівальних пунктів у лікарнях, що піддаються ризику обстрілів, а також організувати мережу медичних установ у регіонах з обмеженим доступом до медичних послуг. Крім того, ВООЗ працює над наданням генераторів та інших джерел резервного живлення.

Клюге зазначив, що спочатку діяльність над цими проєктами була зосереджена в Харкові, оскільки місто неодноразово піддавалося ударам з боку Росії. Крім того, організація раніше анонсувала плани передати 23 автомобілі швидкої допомоги для медичних працівників, які працюють у прифронтових регіонах.

Не так давно Центр боротьби з дезінформацією представив два потенційні варіанти щодо енергопостачання в Україні в зимовий період.

"За оптимістичним прогнозом, якщо на стабільній основі працюватимуть 8-9 енергоблоків АЕС, а зима буде помірною, без сильних морозів, планується відновлення близько 3 ГВт (3000 мегават) із 6 ГВт пошкодженої потужності. За такого розвитку подій можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу", - зазначили експерти, розповідаючи про оптимістичний прогноз.

Водночас більш песимістичний сценарій передбачає відновленні лише приблизно 2000 мегават потужності. Щодо кількості робочих блоків АЕС, то їх буде 6-7, а зима буде водночас холодною, тоді система може опинитися у кризовій ситуації.

Related posts