Високопрофільні парламентарі з Європи та Канади звернулися до Європейського Союзу з проханням не визнати результати виборів у Грузії.


Ведучі депутати парламентів європейських країн і Канади висловили думку, що вибори до парламенту Грузії, що відбулися 26 жовтня, не відповідали стандартам свободи та справедливості. Вони закликали Європейський Союз не визнавати результати цих виборів і вжити заходів у вигляді персональних санкцій.

Цю інформацію містить спільна заява депутатів, яка доступна редакції "Європейської правди".

Заява була підписана керівниками комітетів у справах закордонних відносин та європейських питань Німеччини, Литви, Естонії, Латвії, Ірландії, України, Польщі, Канади, а також заступником спікера шведського парламенту та одним представником Європарламенту.

Ключові законодавці цих країн висловили думку, що політична атмосфера в Грузії перед виборами не відповідала європейським нормам добросовісності.

"Кандидатів піддавали тиску та погрозам, зловживали своїми повноваженнями, а також здійснювали підкуп голосів. Звіти міжнародних спостережних місій щодо виборів однозначно підтверджують ці факти. Таким чином, ми спостерігаємо істотні фальсифікації виборчого процесу, включаючи залякування та підкуп виборців в день голосування", - йдеться у заяві.

Депутати підкреслили, що курс "Грузинської мрії" суперечить принципам Європейського Союзу, а зрадницька кампанія, що сіє страх перед "партією глобальної війни", знайшла сприятливий ґрунт для розповсюдження.

"Існує лише одна 'глобальна війна', і ви повинні вказати її учасника. Це - Росія. На фоні цього Європейський Союз не може прийняти результати. Ми закликаємо до введення персональних санкцій проти тих, хто несе відповідальність за маніпуляції на виборах, залякування та погрози щодо опозиції та громадянського суспільства", - підкреслили євродепутати.

Одночасно вони підкреслили, що відмовлятися від проєвропейськи налаштованої частини населення зараз не варто. Вони заперечили ідею колективного покарання всіх громадян Грузії, зокрема у вигляді призупинення візової лібералізації.

"Ми висловлюємо глибоке занепокоєння щодо процесу "білорусизації" нашої країни. Якщо правляча партія та її лідер реалізують свої слова через конкретні дії, це може призвести до переслідування та заборони опозиційних сил, незалежних медіа та критично налаштованих неурядових організацій. Європейський Союз повинен чітко дати зрозуміти керівництву країни, що такі дії не будуть прийняті, і в такому випадку стосунки будуть повністю розірвані", - зазначено у заяві.

Депутати висловили свою непохитну підтримку ініціативам президентки Саломе Зурабішвілі, які спрямовані на консолідацію нації, захист демократичних цінностей, свободи та верховенства права, а також на забезпечення європейського майбутнього Грузії.

Як стало відомо, Зурабішвілі планує виступити з першою заявою щодо результатів парламентських виборів в неділю ввечері.

Нагадуємо, що Центральна виборча комісія Грузії, після обробки практично всіх голосів, оголосила, що правляча партія "Грузинська мрія" здобула більше 54% підтримки виборців.

Опозиційні проєвропейські партії не поділяють опубліковані ЦВК результати і вказують на масові порушення. Опозиційні сили не визнали попередні підсумки виборів.

На думку міжнародних спостерігачів, вибори в Грузії були затьмарені глибокою поляризацією, а також вкрай суперечливою передвиборчою риторикою і численними повідомленнями про тиск на виборців.

Related posts