Тисячі українців зазнали труднощів в Угорщині через нові вимоги для біженців: які події розгортаються?


З 21 серпня в Угорщині почали діяти нові, більш суворі правила щодо надання безкоштовного житла для біженців з України. Тепер особи, які прибули з більш безпечних областей, більше не зможуть розраховувати на цю підтримку.

Згідно з інформацією, опублікованою "РБК-Україна", можливістю безкоштовного проживання користуються громадяни з 13 українських областей, однак західні регіони до цього списку не включені. У зв'язку з тим, що власники житла більше не отримують державної підтримки для таких біженців, їм пропонують залишити надане житло.

Проживати у субсидованому житлі понад два місяці мають право вразливі категорії: вагітні, діти до 18 років із одним із батьків, людьми з інвалідністю та старші 65 років. Але також за умови проживання на території, що постраждала від війни.

У правозахисній організації Human Rights Watch підкреслюють, що близько трьох тисяч українських біженців зазнали негативного впливу внаслідок нових змін.

Досліджуйте також: Угорщина прийняла значне рішення щодо українських біженців з недійсними паспортами.

У Естонії вступають в силу нові зміни, про які повідомив Департамент соціального страхування. Вони стосуються порядку надання одноразової допомоги для оренди житла українським біженцям. Як зазначає capital.znaj.ua, нові правила стосуються тих, хто проживає в країні понад рік. Раніше допомога на оренду була незалежною від доходу біженців, і її міг отримати кожен, хто прибув до Естонії після 24 лютого 2022 року та отримав статус тимчасового захисту. Максимальна сума допомоги становить 1200 євро на родину.

З 11 вересня 2024 року право на отримання компенсації за оренду житла матимуть лише ті біженці, які подали заявки протягом шести місяців після отримання першої посвідки на проживання в Естонії. Генеральний директор департаменту Марет Маріпуу зазначила, що багато українських біженців, які вже понад рік проживають в Естонії, звернулися за допомогою з орендою лише після продовження своїх первинних посвідок. Ці зміни в політиці соціальної допомоги спрямовані на те, щоб забезпечити рівні умови для новоприбулих, котрі потребують підтримки на початкових етапах свого життя в країні.

Важливо відзначити, що для того, щоб біженці могли отримати компенсацію, їм потрібно спочатку оформити тимчасовий захист і зареєструвати своє місце проживання в органах місцевого самоврядування. Це нововведення може значно вплинути на тих, хто сподівався на продовження фінансової підтримки після тривалої адаптації в Естонії.

Нагадаємо, що з початку вересня у Литві закінчився термін дії деяких пільг, пов'язаних з працевлаштуванням тих, хто не може повернутися в Україну.

Related posts