Суд зняв звинувачення з засновника благодійного фонду з Луцька, якого підозрювали у переправленні ухилянтів.
Водії змогли виїхати протягом 2022 і 2023 років.
Луцький міськрайонний суд Волинської області ухвалив рішення про невинуватість Андрія Лінника, засновника благодійного фонду "Добра справа". Його звинувачували в незаконному переправленні осіб через державний кордон та підробці документів. У судовому вироку зазначається, що близько 80 водіїв, які мали доставити гуманітарну допомогу, виїхали за межі країни і не повернулися. Андрій Лінник відкинув звинувачення в тому, що він нібито підписував звернення до Волинської обласної військової адміністрації, яка дозволила військовозобов'язаним залишати Україну.
Згідно з матеріалами справи, благодійний фонд "Добра справа" здійснює соціальну підтримку, не надаючи житлових умов. Слідчі органів поліції висунули обвинувачення засновнику організації у сприянні незаконному переміщенню військовозобов'язаних через державний кордон. Зокрема, йдеться про те, що у травні 2022 року, під виглядом гуманітарної допомоги з-за кордону, організація направила лист до Волинської обласної військової адміністрації з проханням дозволити водієві перетнути кордон. Водій виїхав через пункт пропуску "Ягодин" і більше не повернувся.
Невдовзі після цього листами від фонду скористалися близько 80 водіїв, які залишилися за межами України. Обвинувачений у суді заперечив свою провину і розповів, що в 2014 році заснував громадську організацію, а в 2017 році створив благодійний фонд "Добра справа". На слова Андрія Лінника, після початку повномасштабного вторгнення, у фонді працювало багато волонтерів, а директором став Юрій Слива, який відповідав за підписання листів для водіїв.
"Обвинувачений розповів, що він займався складськими приміщеннями для розміщення допомоги, оскільки мав власну нерухомість та господарською діяльністю, оскільки в день могло прибути й 130 авто з допомогою. Також комунікував з церквами. На сьогодні фонд має більше ніж тисячу волонтерів, які є в кожній області", - йдеться у матеріалах справи.
Андрій Лінник наголосив, що не був дотичний до комунікації з Волинською ОВА та не підписував заяви для бронювання військовозобов'язаних. За його словами, коли директора фонду Сливу відсторонили від посади, але не звільнили, оскільки той уникає зустрічей, щоб передати повноваження та не відповідає на листи.
Суддя Анатолій Марчук оголосив рішення про виправдання Андрія Лінника, вважаючи його невинуватим у звинуваченнях щодо незаконного переправлення людей через державний кордон та підробки документів (частина 2 статті 332, частина 1 статті 366 Кримінального кодексу України). Вирок був винесений через недостатність доказів. Витрати на проведення судових експертиз, які склали близько 20 тисяч гривень, покриє держава. Це рішення можна оскаржити в апеляційному суді Луцька.