США випередили Китай: нація планує повністю перейти на чисту електроенергію до 2035 року.


У 2023 році Китайська Народна Республіка значно збільшила виробництво чистої енергії, досягнувши 60% від загальносвітового обсягу. Водночас, Сполучені Штати Америки активно займають провідні позиції у галузі відновлюваних джерел енергії.

Адміністрація президента США Джо Байдена зробила значний крок у сфері чистої енергії, завершивши план із розширення розвитку сонячної енергетики на федеральних землях в 11 західних штатах. Сонячні електростанції займуть 12,5 млн га, пише interestingengineering.com.

З оновленим Western Solar Plan ("Західний сонячний план") адміністрація створює основу для значного нарощування сонячних енергетичних потужностей, що є вирішальним кроком для досягнення мети 100% чистої електроенергії до 2035 року. Цей план, розроблений Бюро з управління земельними ресурсами США (BLM), знаменує важливий прорив у сфері сонячної енергетики. Спочатку програма охоплювала шість штатів: Аризону, Каліфорнію, Колорадо, Неваду, Нью-Мексико та Юту. У новій версії додано ще п'ять штатів: Айдахо, Монтану, Орегон, Вашингтон і Вайомінг. Це збільшить загальну площу, доступну для потенційного розвитку сонячної енергетики, до 12,5 мільйонів гектарів порівняно з 8,9 мільйонами гектарів, запропонованими раніше цього року.

План націлений на землі з високим сонячним потенціалом, які розташовані близько до ліній електропередач, що зводить до мінімуму вплив на території, що охороняються, чутливі культурні та місця проживання диких тварин.

Адміністрація президента США Джо Байдена вже досягла значного прогресу в дозволі проєктів чистої енергії на державних землях. Раніше 2024 року BLM перевершило свою мету щодо дозволу понад 25 ГВт проєктів чистої енергії, досягнувши 29 ГВт -- достатньо для забезпечення електроенергією понад 12 млн будинків.

Адміністрація прагне прискорити схвалення не лише сонячних проєктів. Білий дім також акцентує увагу на пришвидшенні процесу видачі дозволів для різноманітних інфраструктурних ініціатив, як-от лінії електропередач і вітрові електростанції. Це є частиною масштабних зусиль з декарбонізації енергосистеми США до 2035 року, що є важливим елементом у боротьбі зі зміною клімату.

Окрім розширення використання сонячної енергії на федеральних землях, адміністрація вживає заходів для зменшення викидів в інших секторах. Наприклад, Агентство з охорони довкілля (EPA) нещодавно попередньо схвалило кредити на зниження викидів для підприємств в окрузі Марікопа, штат Аризона. Ці кредити дозволять місцевим компаніям перейти на менш забруднюючі автопарки та компенсувати викиди від майбутніх заводів з виробництва напівпровідників у цьому регіоні. Зосередження адміністрації Байдена на чистій енергії та екологічних дозволах також приносить економічні переваги. Округ Марікопа, де розташована столиця Аризони, Фенікс, зазнав зростання інвестицій у виробництво напівпровідників, частково завдяки федеральним стимулам.

Такі компанії, як Intel і тайванська TSMC, оголосили про великі інвестиції в регіон, і нові кредити на викиди, схвалені EPA, підтримають розвиток цих об'єктів, одночасно допомагаючи району дотримуватися федеральних стандартів якості повітря.

Раніше ми повідомляли, що Китай ставить нові рекорди у видобутку енергії, перевищивши заплановані показники на цілих шість років. До кінця цього року китайці доведуть сукупну потужність своїх сонячних і вітрових електростанцій до 1310 ГВт. У 2023 році на Китай припало майже 60% від загального світового приросту у сфері "зеленої" енергетики.

Related posts