Сполучені Штати, Великобританія та Європейський Союз планують укласти перший у світі міжнародний угоду щодо штучного інтелекту.


Сторони угоди отримають можливість реалізовувати законодавчі або адміністративні ініціативи для забезпечення виконання умов конвенції.

Сьогодні, 5 вересня, відбудеться укладення першої міжнародної угоди з правовими зобов'язаннями щодо штучного інтелекту, що буде підписано між країнами Європейського Союзу, Сполученими Штатами та Великою Британією.

Цю інформацію поширила агенція Reuters.

Ради Європи підтримала ініціативу і яка працювала над створенням конвенції протягом кількох років.

Конвенція фокусується на управлінні ризиками, що виникають внаслідок застосування систем штучного інтелекту, водночас сприяючи розвитку інновацій у цій галузі. Цей документ був ухвалений у травні після тривалих переговорів, в яких брали участь представники 57 країн. Міністр юстиції Великобританії Шабана Махмуд підкреслила значущість цієї угоди.

"Ця угода представляє собою значний прогрес у впровадженні нових технологій, зберігаючи при цьому наші найосновніші цінності, включаючи права людини та верховенство права", - підкреслила міністр юстиції Великої Британії Шабана Махмуд.

Угода зосереджується на захисті тих, хто постраждав від використання систем штучного інтелекту.

Також варто зазначити, що конвенція функціонує незалежно від Закону ЄС щодо штучного інтелекту, що почав діяти 1 серпня.

Сторони угоди отримають можливість реалізовувати законодавчі або адміністративні ініціативи для забезпечення виконання умов конвенції.

Related posts