Справа Коломойського: Банк Курченка виявився залученим до схеми легалізації понад 4 мільярдів гривень.


Бюро економічної безпеки в процесі досудового розслідування з'ясувало, що схема легалізації понад 4 мільярдів гривень, здійснена бізнесменом Ігорем Коломойським, включала участь банку, пов'язаного з олігархом, що підпадає під санкції та знаходиться в міжнародному розшуку.

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Зазначається, що Коломойський, щоб приховати походження незаконно отриманих грошей, організував внесення недостовірних відомостей до обліків підконтрольних банків.

Згідно з інформацією, Коломойський нібито здійснював внесення готівки на свій рахунок у "Приватбанку". Після цього ці кошти продавалися "Реал банку". Далі, з метою маскування наявності грошових коштів на рахунках банку, проводилися імітаційні банківські операції з підприємствами, що знаходились під контролем, а також частково знімалися готівкові гроші. Внаслідок цих дій приховувалася нестача готівки у звітності перед Національним банком України на кінець банківського дня, - повідомили детективи.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, процес приховування незаконного походження коштів тривав протягом двох років.

Слід зазначити, що "Реал банк" був під контролем підприємця Сергія Курченка, а також компаній, пов'язаних із "Сім'єю" колишнього президента-втікача Віктора Януковича.

Читайте також: Суд ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу для Коломойського, встановивши заставу в розмірі 1,9 мільярда гривень. Проте він залишиться під вартою в СІЗО.

Як стало відомо, 21 серпня Бюро економічної безпеки оголосило про завершення досудового розслідування щодо колишнього власника "Приватбанку", підприємця Ігоря Коломойського. Він підозрюється за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема: ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 та ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191.

Мова йде про протиправні дії з банківськими документами, пов'язані з ненадходженням до каси "Приватбанку" 5,8 млрд грн з боку підозрюваного, а також про привласнення понад 5,3 млрд грн, які в подальшому були легалізовані, повідомили в БЕБ.

Детективи також встановили, що бізнесмен організував заволодіння понад 3,3 млрд грн компанії "Укрнафта" разом із партнерами, які брали участь у договорах про спільну інвестиційну діяльність. У подальшому підозрюваний легалізував більше 4 млрд грн, отриманих незаконним шляхом.

В яких обвинуваченнях фігурує Коломойський?

Нагадуємо, що Ігоря Коломойського підозрюють у шахрайських діях та привласненні коштів "Приватбанку", а також в причетності до організації замовленого вбивства, яке сталося у 2003 році. Йому висунули кілька підозр у різних справах.

2 вересня 2023 року Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки висунули звинувачення Ігорю Коломойському в шахрайстві і відмиванні більше 500 мільйонів гривень незаконних доходів через "Приватбанк" за період з 2013 по 2020 рік.

7 вересня того ж року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) оголосили про підозру Ігорю Коломойському та ще п'яти особам у розкраданні понад 9,2 мільярда гривень з "Приватбанку". Проте Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила справу НАБУ проти Коломойського через закінчення термінів досудового розслідування, вказуючи на "правки Лозового". Наразі Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оскаржує це рішення у Верховному Суді.

15 вересня 2023 року Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки оголосили Ігорю Коломойському про нові обвинувачення за трьома статтями кримінального кодексу. За інформацією правоохоронних органів, в період з 2013 по 2014 рік він незаконно привласнив 5,8 мільярда гривень. Для здійснення цього злочину олігарх організував групу, до складу якої увійшли співробітники банку, засновником та акціонером якого він був.

У травні 2024 року Коломойському повідомили про підозру в організації замовного вбивства юриста, директора українсько-американської Консалтингової компанії "Фарго" Сергія Карпенка у 2003 році у Феодосії (Крим).

Related posts