Що слід уникати під час хвороби на застуду: основні помилки, яких варто не допускати.
Інтернет рясніє рекомендаціями щодо того, як ефективніше подолати застуду, проте не всі з них виявляються дієвими. Ознайомтеся з найбільш поширеними помилками, які ви можете допускати під час хвороби, що затягують ваш процес одужання.
Осінь приносить не лише барвисте листопадне шоу, а й відкриває сезон застуд. Коли з носа тече, в горлі пече, а голова стає важкою, багато людей шукають різні способи, щоб покращити своє самопочуття і швидше повернутися до звичного ритму життя. Проте слід бути обережними, адже не всі методи є безпечними. Про те, чого варто уникати під час застуди, розповідає Fit For Fun.
У Фокус. Стиль запустив власний канал у Telegram! Підписуйтеся, щоб бути в курсі найяскравіших новин зі сфери шоу-бізнесу та світських подій!
В цілому, застуда не залежить від температури чи сезону, оскільки інфекція викликається вірусами, які передаються, зокрема, повітряно-крапельним шляхом.
Імунна система функціонує найефективніше при температурі тіла в 37 градусів. Коли погода стає холоднішою, тіло намагається компенсувати це, і судини на поверхні шкіри отримують менше крові. Це, в свою чергу, може сприяти легшому проникненню вірусів в організм. Зазвичай простуда триває не більше семи днів, тому важливо усвідомлювати необхідність дати своєму тілу час для відновлення. Часто люди намагаються прискорити процес одужання, використовуючи різні методи, але деякі з них можуть тільки погіршити стан.
Навіть якщо з носа тече, енергійне очищення не є гарною ідеєю в довгостроковій перспективі. Коли ви із силою висмаркуєтеся, ви не тільки виштовхуєте слиз із носа, а й у пазухи носа або середнє вухо. Там він може накопичуватися, а це своєю чергою може призвести до болісних інфекцій носових пазух або середнього вуха.
Коли ваш ніс забитий, назальний спрей може стати чудовим рішенням для відновлення нормального дихання завдяки своїй протинабряковій дії. Проте варто знати кілька важливих моментів, аби забезпечити його ефективність. Спочатку рекомендується вводити спрей в одну ніздрю, натискаючи на розпилювач правою рукою, а потім повторити процедуру з іншою ніздрею. Під час цього процесу одна ніздря може залишатися закритою, щоб максимізувати вплив активної речовини. Також важливо пам'ятати, що тривале використання назального спрею може призвести до звикання, оскільки ніс швидко адаптується до його дії, що може викликати хронічну закладеність.
Цілком можливо, що чхання викликає незручності в офісному середовищі або під час поїздки в маршрутці, але не варто його стримувати. Ваш організм намагається позбутися від шкідливих часточок через чхання, і якщо ви не дозволяєте цьому процесу відбутися, вони залишаються всередині. Більше того, затримка чхання може призвести до підвищеного тиску в вусі, що в рідкісних випадках може загрожувати барабанній перетинці або навіть грудній клітці.
Незважаючи на те, що вам найбільше хочеться залізти під ковдру, ви повинні час від часу виповзати з ліжка. Коротка прогулянка, за умови, що ви тепло вдягнені й не надто активні, може створити дива під час застуди. Свіже повітря і фізичне навантаження стимулюють і покращують кровообіг. Це допомагає імунній системі краще боротися із симптомами застуди.
Коли ви відчуваєте себе нездоровим, краще утриматися від фізичних вправ, навіть якщо симптоми легкі. Помірна фізична активність може бути корисною, але все, що перевищує цю межу, стає додатковим навантаженням для вашого тіла та імунної системи. Спорт у такому стані викликає додатковий стрес на організм. Витрачена енергія на тренування замість боротьби з хворобою може бути марною. У найгіршому випадку, виконання фізичних вправ під час нездужання може призвести до серйозних ускладнень, таких як міокардит.
Нагадуємо про 7 корисних продуктів, які варто вживати при застуді.
Раніше в Фокусі зазначалося, що включивши до свого харчування продукти, які підтримують імунну систему, ви зможете легше пережити зимовий період і уникнути хвороб, не звертаючись до лікарів.