За інформацією джерел, Росію знову не включили до "чорного" списку FATF.


Міжнародна організація, що займається боротьбою з відмиванням грошей (FATF), 22 жовтня знову не змогла занести Росію до "чорного" списку.

За інформацією, отриманою від джерел, обізнаних про перебіг засідання відповідного органу FATF, яке проходило в Парижі, повідомляє ЕП.

Після трьох разів на рік, коли відбуваються засідання, країни-учасники FATF не змогли досягти єдиного рішення про внесення Росії до "чорного" списку. Україна неодноразово зверталася до організації з проханням вжити відповідних заходів, починаючи з квітня 2022 року.

У 2022 році FATF офіційно висловила своє неприйняття російської агресії, заявивши, що це суперечить її "основним принципам". У лютому 2023 року було прийнято рішення про безстрокове призупинення членства Росії в FATF.

FATF, або Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, була створена "Групою семи" (G7) і об'єднує 39 країн, серед яких є і Росія, хоча її членство на даний момент призупинено. Окрім країн G7, до складу FATF також входять такі держави, як Китай, Індія та Південноафриканська Республіка, які наразі не запроваджують санкції чи обмеження проти Росії.

Варто зазначити, що нещодавнє засідання FATF, на якому обговорювалося питання про внесення Росії до "чорного" списку, співпало з проведенням саміту країн БРІКС у Казані, Росія.

"Чорний" реєстр FATF

"Чорний" список включає ті країни, які, на думку FATF, мають "істотні стратегічні вади" у їхньому нормативно-правовому регулюванні боротьби з відмиванням грошей та фінансування тероризму. Країни, включені до "чорного" списку, становлять суттєві кримінально-правові ризики для фінансових систем, тому взаємодія з ними майже не відбувається.

Потрапляння країни до "чорного" списку створює їй серйозні труднощі у сфері міжнародної торгівлі та здійснення транзакцій з іншими державами. Усі фінансові операції з резидентами такої країни підлягають посиленій перевірці та контролю.

На сьогоднішній день у "чорному" списку FATF значаться три країни: Північна Корея, Іран і М'янма.

Підстав для включення стає більше

Напередодні видання Politico повідомило про обговорення питання включення Росії до "чорного" списку FATF. Зазначається, що дану ініціативу активно підтримують українські представники.

Існує безліч підстав для внесення Російської Федерації до "чорного" списку. Нещодавно українська сторона представила до розгляду FATF нові аргументи, серед яких – активна співпраця Росії з країнами, що вже потрапили до "чорного" списку, такими як Іран і Північна Корея. Також особливу увагу привертає фінансування Росією приватних військових формувань, зокрема "Групи Вагнера", а також їхня участь в злочинних актах.

Окрім того, українська делегація наголосила на важливості звернення уваги на вплив Телеграм-каналів та операцій з криптовалютами, які допомагають Росії фінансувати тероризм і відмивати кошти, здобуті шляхом викрадення українських товарів, зокрема зерна та мінералів.

Перед засіданням FATF Європейська партія звернулася до президента України з питань санкцій Владислава Власюка, щоб дізнатися про ймовірність внесення Росії до "чорного" списку.

"Безумовно, це питання є актуальним. Ми регулярно презентуємо нові свідчення, що Російська Федерація ігнорує санкції ООН, особливо в контексті співпраці з Північною Кореєю," - підкреслив він.

Related posts