Російські війська розпочали використання дронів "Молнія-1" для атак на Харків. Які ж їхні переваги в порівнянні з "шахедами"?


Це російський крилоподібний FPV-дрон, який може нести 3-5 кілограмів вибухівки

12 листопада російські війська розпочали атаки на Харків, використовуючи безпілотники "Молнія-1", про що повідомила обласна прокуратура. Цей дрон є економічно вигіднішим у порівнянні з "шахедом" і його виявлення представляє більшу складність. Liga.Tech висвітлює технічні характеристики цього безпілотника та пояснює, чому його важко зафіксувати за допомогою радіолокаційних систем.

Заступник директора української компанії з виробництва систем радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський повідомив Liga.Tech, що росіяни вже застосовували ці безпілотники на лінії фронту.

"Цей FPV-дрон має крила, які завдяки своїй аеродинамічній формі забезпечують можливість безпілотнику залишатися в повітрі і долати дистанцію до вказаної точки без прямого керування," -- зазначає фахівець.

"Молнія-1" обладнаний електричним двигуном і крилами, виготовленими з фанери, з розмахом від 1 до 2 метрів. Цей дрон здатен переносити корисне навантаження вагою від 3 до 5 кілограмів і може пролітати до 40 кілометрів. Як зазначає експерт, для управління "Молнією" на такій відстані російські оператори змушені використовувати ретранслятор.

Усі ці особливості сприяють тому, що дрон є більш легким і економічним у порівнянні з "шахедом", здатним перевозити до 50 кілограмів і оснащеним двигуном внутрішнього згоряння. "Вартість конструкції "Молнії" може становити близько тисячі доларів", – вважає Храпчинський.

"На радіолокаційних системах цих дронів не видно, оскільки вони невеликі", -- пояснив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко Суспільному.

"Більшість РЛС в Україні дійсно розраховані на великі літаки та ракети, -- додає Анатолій Храпчинський. Виявити "Молнію" можливо, але для цього потрібна відокремлена система, наприклад, ізраїльська RADA, ймовірно, могла б її зловити".

Для протидії таким системам також доступні засоби радіоелектронної боротьби: "Можна реалізувати таку систему, і я вважаю, що в зоні на відстані 100 кілометрів від кордону повинні бути розгорнуті засоби РЕБ, здатні ефективно працювати на каналах FPV-дронів".

Related posts