Радіо Свобода здобуло перемогу в Європейському суді з прав людини у справі проти Російської Федерації, що стосується статусу "іноземного агента".


Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одностайно вирішив, що російські органи влади, які визнали Радіо Свобода "іноземним агентом", порушили положення Європейської конвенції з прав людини.

Цю інформацію оприлюднено на веб-ресурсі Радіо Свобода.

Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі 19659/21 "ТОВ "РВЄ/РС" (RFE/RL) та Андрій Шарий проти Російської Федерації", що стосується класифікації Радіо Свобода російськими органами влади як "іноземного агента". Суд зазначив, що дії російських властей порушують статті 10 і 11 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують свободу слова та право на свободу асоціацій.

Згідно з рішенням суду, нинішнє російське законодавство про "іноагентів" є стигматизуючим, що вводить в оману і використовується дуже широко і непередбачувано, і загалом спрямоване на покарання, а не на підвищення прозорості роботи НКО (некомерційної організації).

Також зазначено, що існує обов'язок маркувати всі публікації, які виходять від так званих "іноземних агентів". Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини, ці та інші обмеження підривають основи демократичного суспільства. ЄСПЛ постановив, що російська влада повинна компенсувати РВЄ/РС та Андрію Шарому приблизно 60 тисяч євро (орієнтовно 2 688 780 гривень) на покриття витрат, а також виплатити прямі збитки у розмірі близько 950 тисяч євро (близько 42 531 500 гривень).

Нагадаємо, ТОВ "РВЄ/РС", яке представляло інтереси американської медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода в Москві, та його генеральний директор Андрій Шарій звернулися з позовом до ЄСПЛ навесні 2021 року. Позов стосувався багатомільйонних штрафів, накладених на Радіо Свобода, телеканал "Настоящее Время" та інші проєкти медіакорпорації за порушення наказу Роскомнагляду про маркування журналістських матеріалів, згідно із законодавством про ЗМІ - "іноземних агентів".

Передісторія. Як раніше інформував Mind, польський Сейм визнав депортацію кримських татар, здійснену радянською владою, актом геноциду. У резолюції також зазначається про незаконну анексію Криму, що відбулася у 2014 році, після якої "Росія почала систематичне переслідування кримських татар".

Related posts