Рада Безпеки ООН скликає екстрене засідання у зв'язку з ударами Ізраїлю по території Ірану.
У понеділок, 28 жовтня, ООН скликає екстрене засідання Ради Безпеки за ініціативою Ірану для обговорення останніх ізраїльських повітряних ударів по його території, згідно з інформацією на офіційному веб-сайті організації.
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі в листах до генерального секретаря ООН та голови Ради Безпеки 26 жовтня закликав світову організацію "зайняти рішучу позицію щодо наслідків безперервної та систематичної агресії Ізраїлю" та "засудити дії режиму, надіславши повідомлення міжнародній спільноті, що такі кричущі порушення не залишаться без відповіді".
Він також закликав Організацію Об'єднаних Націй, зокрема Раду Безпеки, до якої входять 15 держав, висловити осуд "атакам сіоністського уряду на Іран".
Приблизно о 2:00 26 жовтня ізраїльські військові здійснили низку авіаударів по військовим цілям в Ірані. Як повідомляє ізраїльська армія, ці дії стали відповіддю на тривалі атаки з боку Ірану та його союзників, які тривають більше року.
Згідно з інформацією від ЦАХАЛ, ізраїльські винищувачі завдали ударів по заводах, що виробляють ракети, які Іран використовував для атак на Ізраїль, а також по ракетним системам класу "земля-повітря" та іншим повітряним об'єктам. Хагарі зауважив, що у разі відповіді з боку Ірану, Ізраїль знову вжене заходів. Приватне іранське агентство Tasnim, посилаючись на джерела, повідомляє, що Іран готовий реагувати на агресію з боку Ізраїлю, як і на будь-які інші акти агресії.
Авіаудари, здійснені Ізраїлем, стали реакцією на масовану атаку з Ірану, яка відбулася 1 жовтня. Ця атака, в свою чергу, була відповіддю на ліквідацію високопрофільних лідерів угруповань "Хамас" і "Хезболла", які вважаються терористичними організаціями в очах США та Ізраїлю. Аналітики висловлюють занепокоєння, що ці військові дії можуть спровокувати розгортання повномасштабної війни між двома країнами. За інформацією, під час переговорів щодо реакції Ізраїлю, Сполучені Штати закликали уникати бомбардувань іранських ядерних об'єктів та установ, пов'язаних із нафтовидобутком.