"Путін зазнає значних втрат у особовому складі." На Заході обговорюють причини залучення військових з Північної Кореї до конфлікту в Україні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і президент Південної Кореї Юн Сук Йол 21 жовтня провели розмову про можливу відправку військових з Північної Кореї до Росії для участі у конфлікті в Україні.
"Я обговорив з президентом Республіки Корея важливість тісної співпраці НАТО з Сеулом, аспекти оборонно-промислового співробітництва та питання взаємозалежної безпеки в євроатлантичному і індо-тихоокеанському регіонах. Якщо війська Північної Кореї почнуть брати участь у конфлікті в Україні на боці Росії, це призведе до серйозної ескалації", - зазначив Рютте у своєму пості в мережі Х.
Зустріч Рютте з Юн Сук Йолом проходила на фоні заяви Міністерства закордонних справ Південної Кореї, яке вимагало від російського посла в Сеулі термінового виведення північнокорейських військових з території Росії.
"Ми категорично виступаємо проти неправомірної військової співпраці Північної Кореї, яка включає в себе направлення військових сил до Росії," – підкреслив перший заступник міністра закордонних справ Південної Кореї Кім Хонг Кюн, який 21 жовтня викликав російського посла Георгія Зінов'єва для обговорення цієї ситуації.
"Разом з міжнародною спільнотою ми готові дати відповідь, залучаючи всі можливі ресурси для протидії загрозам нашим основним безпековим інтересам", - зазначив Кім Хонг Кюн у повідомленні Міністерства закордонних справ.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі, який перебував у Сеулі 21 жовтня, назвав дії Росії "безрозсудними та незаконними" й додав, що Лондон працюватиме з Сеулом над спільною відповіддю, повідомили в офісі південнокорейського президента.
Своє занепокоєння зростанням військової співпраці між Росією та Північною Кореєю 21 жовтня також висловив Європейський Союз.
"Якщо повідомлення про перекидання солдатів із Північної Кореї до Росії підтвердяться, це означатиме новий рівень ескалації та значне посилення їхньої співпраці", -- сказав речник Європейської комісії Петер Стано на брифінгу для преси.
"Це чітко демонструє, що Росія має намір посилити свої протиправні дії щодо України і абсолютно не прагне до мирного врегулювання ситуації", - зазначив він.
У той же день речник китайського Міністерства закордонних справ Лінь Цзянь висловив надію, що всі учасники процесу докладуть зусиль для зниження напруженості в ситуації.
Речник Кремля Дмитро Пєсков 21 жовтня відмовився прямо відповісти на запитання, чи північнокорейські війська воюватимуть в Україні. Натомість він заявив, що Москва має суверенне право розвивати зв'язки з Пхеньяном у всіх сферах, а питання щодо північнокорейських військових потрібно поставити Міністерству оборони.
Сполучені Штати допоки заявляли, що не можуть підтвердити участь військових Північної Кореї на боці Росії у війні в Україні.
"Я бачив ці повідомлення в новинах. На даний момент я не можу їх підтвердити. Ми будемо продовжувати наше розслідування. Якщо це підтвердиться, то це буде серйозною справою, очевидно, але це також вказує на те, що (президент Росії) Путін стикається з труднощами. Як ви знаєте, він продовжує втрачати значну кількість солдатів, і раніше я згадував, що йдеться про понад 350 тисяч осіб, які були вбиті або поранені, при цьому ми вважаємо, що реальні цифри можуть бути ще вищими", - заявив міністр оборони США Ллойд Остін 20 жовтня.
"Отже, ви знаєте, ми спостерігали, як він звертався по допомогу (tin cupping - ред.) до Північної Кореї та Ірану кілька місяців тому, коли у нього виникли серйозні труднощі з боєприпасами. Якщо це дійсно так, то ситуація з людьми буде аналогічною. Але, знову ж, якщо це правда, це викликає серйозні занепокоєння, і ми продовжимо за цим стежити," - зазначив Остін.
"Ми висловлюємо занепокоєння інформацією про те, що військовослужбовці Північної Кореї беруть участь у бойових діях на стороні Росії. Якщо це виявиться правдою, це могло б свідчити про суттєве зміцнення оборонних зв'язків між КНДР та Російською Федерацією," – прокоментував 18 жовтня представник Ради національної безпеки США Шон Саветт.
"Цей крок стане свідченням нового етапу відчаю для Росії, оскільки вона продовжує зазнавати суттєвих втрат на фронті у своїй жорстокій війні з Україною," - зазначив він.
Як повідомлялося раніше на Голосі Америки, 18 жовтня Південна Корея оголосила, що на початку цього місяця КНДР направила 1500 своїх спецпризначенців до російського Владивостока з наміром здійснити подальше розгортання.
Національна розвідувальна служба Південної Кореї повідомила про те, що змогла виявити північнокорейських спецпризначенців, використовуючи технології розпізнавання облич на основі штучного інтелекту. Згідно з їхніми даними, ці солдати були одягнені у форму російського зразка та мали при собі російське спорядження й документи, що підтверджують їхню особу.
Також раніше цього місяця у США підрахували, що російські війська зазнали втрат у кількості 600 тисяч вбитих або поранених військових після того, як Москва розпочала вторгнення в Україну в лютому 2022 року -- кількість, яка перевищує російські втрати у будь-якому конфлікті з часів Другої світової війни.
"За інформацією американського чиновника, який побажав залишитися анонімним, Росія має щоденні втрати, що перевищують 1200 осіб, - повідомив Голос Америки 18 жовтня."
Державний службовець зазначив, що російська тактика на сході України, зокрема в Курську, полягає в "жертві своїх військових у безнадійних спробах захопити нові території".