Звертаються по допомогу зі зброєю до Судану: фахівець оцінив шанси Росії у конфлікті з Україною.
Проблеми, які озвучив керівник ГУР Буданов, справді існують, і ми не намагаємося представити бажане як реальність, підкреслює Олександр Коваленко.
Проблеми з дефіцитом озброєнь у Російської Федерації, про які днями згадував очільник української розвідки Кирило Буданов, дійсно існують, і Україна не видає бажане за дійсне. Про це заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко в ефірі Київ24.
Досить просто відкрити Google Maps, щоб зрозуміти ситуацію в Росії з її складами, арсеналами та центрами зберігання. Все стає зрозумілим і не залишає місця для сумнівів. Якщо б у РФ справи з механізованими силами, а особливо з технікою, йшли б добре, навіщо тоді звертатися до країн по всьому світу, зокрема до африканських держав, таких як Судан, з пропозиціями викупу радянської техніки, танків, які колись були передані цим країнам? Вони також активно шукають можливості купити техніку в Центральній Азії у держав, які готові продавати. Навіть Латинська Америка, зокрема Нікарагуа та Венесуела, стали об'єктами їхніх пропозицій. Це свідчить про наявність проблем, які з кожним днем лише загострюються в Росії, – підкреслив Коваленко.
Він підкреслив, що Росіяни готувалися до війни на "декілька тижнів", але отримали війну на декілька років і до цього не були готові. Потенціал, який був у них станом на 2022 рік, зараз фактично нівельований.
Коваленко підкреслив, що в даний момент ми активно обговорюємо просування на Донбасі - зокрема, в районі Покровська та Вугледара. Однак важливо підходити до цього питання не з емоційної точки зору, а з позицій детального аналізу.
"У 2022 році російські війська здійснювали наступи та захоплення території на сотні, а іноді й тисячі квадратних кілометрів щодня. Нині ж ми аналізуємо їх наступальні можливості, які вже не охоплюють кілька напрямків — з півночі, сходу та півдня одночасно. Зараз мова йде лише про окремі ділянки фронту, такі як Покровський, Курахівський та район Вугледару. У цих зонах просування російських окупантів становить лише сотні метрів за день, або навіть менше", — підкреслив Коваленко.
Він зазначив, що протягом трьох літніх місяців на Покровському напрямку, де ворог здійснює найбільш інтенсивні військові дії, просування ворожих сил склало лише 21 км. При цьому окупанти зазнали втрат понад 100 тисяч особового складу, не враховуючи значну втрату техніки.
"Ось порівняння. Так, безумовно, росіяни зможуть наступати і в 2025 році. Але якими темпами, які площі вони зможуть захоплювати? І це все буде стосуватися як їх наступального потенціалу, так і в перспективі оборонного. Тобто про це й говорить пан Буданов, бо він говорить не емоціями, а суто аналітично, висновками, які отримують зі стану російського військово-промислового комплексу, а також можливості російської армії поповнювати свій ресурс для подальшої реалізації планів. А їх плани - захоплення всієї території України. Зможуть вони це зробити? Ні, якщо їм навіть зараз дається важко просуватись по сільській місцевості та захоплювати села в режимі нон-стоп", - сказав Коваленко.
Щодо того, наскільки Росія ще може просунутись і що для неї буде вважатися прийнятним оголосити як перемогу аби завершити війну, експерт зауважив, що нинішній план Кремля - це контроль всієї лівобережної України.
"Проте вони наразі не в змозі навіть закрити адміністративну межу або захопити територію Донецької області. Це означає, що їм доведеться обрати якийсь компромісний варіант. Але це зовсім не означає, що він буде прийнятним для нас. Жоден із тих планів, які росіяни прагнуть втілити, не відповідає нашим інтересам," - наголосив Коваленко.
Він нагадав при цьому про Курську операцію ЗСУ та її вплив.
"Як росіяни можуть закінчити війну, якщо в них частина території буде під контролем Сил оборони України залишатися? Не зможуть закінчити війну і сказати, що все, ми перемогли, ми їх денацифікували, демілітаризували... Вони не зможуть цього зробити навіть за умов, якщо буде проведено тотальну пропагандистську кампанію: "не звертайте увагу, колись ми її повернемо ту територію"", - зазначив Коваленко.
Як повідомляв УНІАН, тиждень тому в інтерв'ю українському письменнику Сергію Жадану начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов зазначав, що, попри санкції, РФ вдалося втримати свою економіку і перевести її на військові рейки. Однак, за прогнозом, Росія матиме відчутні наслідки від війни та санкцій вже в наступному році.
На 20-й щорічній конференції YES (Ялтинська європейська стратегія), яка пройшла в Києві в ці вихідні, Буданов зазначив, що Росія прагне завершити війну, розв'язану проти України, до кінця 2025 або на початку 2026 року. При цьому Москва має на меті досягти перемоги у цьому конфлікті.
Згідно з висловлюваннями Буданова, якщо Росія не завершить цю війну з відчуттям перемоги, то в перспективі, що охоплює 30 років, вона "втратить можливість сприймати себе як наддержаву". У такому сценарії на міжнародній арені залишаться лише два основні гравці — США і Китай. Буданов підкреслює, що в такому випадку Росія зможе розраховувати лише на регіональну силу, що її не задовольняє.