Агресія Російської Федерації викликана бажанням Путіна утримати владу, а не бажанням України до незалежності, заявила фон дер Ляєн.
Не можна вважати законним звинувачення народу України у війні, яку розпочала Російська Федерація. Це прагнення українців до свободи є абсолютно виправданим, адже основою цієї агресії є амбіції та жадоба влади самого російського президента Володимира Путіна.
Про це сьогодні у Страсбурзі в ході пленарного засідання Європейського парламенту, яке було присвячено розгляду пріоритетів Угорського головування в ЄС, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Весь світ був свідком звірств цієї російської війни. Але все ще є ті, хто звинувачують у цій війні не загарбника, а тих, хто піддався вторгненню. Не Путіна з його жагою до влади, а прагнення України до свободи. Тож я хочу їх запитати: чи звинувачували б вони угорців у радянському вторгненні 1956 року? Чи могли б вони якимось чином звинуватити чехів і словаків у радянських репресіях 1968 року? (ці слова переривалися аплодисментами). Чи вони могли б звинуватити литовців у радянському наступі у 1991 році? Ми, європейці, можемо мати різну історію та різні мови, але немає жодної європейської мови, в якій би мир був синонімом капітуляції, де суверенітет є синонімом окупації", - наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Вона акцентувала увагу на тому, що українці є справжніми борцями за свободу, подібно до тих героїв, які звільнили Центральну та Східну Європу від радянського режиму.
На сьогоднішній день, за інформацією Урсули фон дер Ляєн, Україна переживає вже третю зиму війни підряд, і Росія робить все можливе, щоб ця зима стала найбільш важкою. Лише в минулому місяці Росія запустила понад 1300 дронів на українські міста. Протягом літа сотні ракет безперервно обстрілювали енергетичну інфраструктуру України. Безліч українців загинули або отримали поранення. Сім'ї були розлучені, а українські міста зазнали значних руйнувань.
"Існує лише один шлях до досягнення справедливого миру для України та Європи. Ми повинні продовжувати підтримувати український спротив через політичні, фінансові та військові ресурси. Минулого місяця в Києві я оголосила про виділення кредиту Україні в розмірі до 35 мільярдів євро, що є частиною зобов'язання в 50 мільярдів доларів, які ми прийняли на зустрічі G7. Цей кредит буде фінансуватися за рахунок надзвичайних прибутків від заморожених російських активів і буде безпосередньо спрямований на національний бюджет України. Ми змусимо Росію компенсувати збитки, які вона завдала," - підкреслила президентка Єврокомісії.
Вона підкреслила, що Європейський Союз залишиться на боці України у її боротьбі за незалежність, як цього зимового сезону, так і в майбутньому, поки це буде потрібно.
Як було зазначено раніше, у червні цього року керівники держав G7 досягли угоди про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів США. Цей борг планується погасити за рахунок майбутніх доходів від близько 260 мільярдів євро, які складають заморожені російські іноземні резерви. Більшість з цих активів зберігаються в Euroclear, центральному депозитарії цінних паперів Бельгії.