Прем'єр-міністр Словенії виступив із закликом до зупинки агресивних дій щодо України.


Цю інформацію він озвучив в неділю під час Саміту майбутнього, що проходив у Нью-Йорку, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Словенський прем'єр акцентував увагу на тому, що Пакт майбутнього на сьогодні є більш актуальним, ніж коли-небудь, адже світ стикається з "негативними сценаріями": від проблем, пов'язаних із зміною клімату, до безперервних конфліктів.

"Є підстави вважати, що без успішного подолання та припинення воєн ми не зможемо досягти справжнього і сталого миру. Тому я знову звертаюся з закликом зупинити агресію щодо України, а також ситуації в Газі та Палестині. Це стосується всіх конфліктів, де страждають невинні цивільні особи та діти," - наголосив Голоб.

Він зазначив, що для вирішення кліматичної кризи необхідно мати мир. Це стає можливим лише за умови довіри, солідарності та глобальної стабільності. На його думку, у разі невиконання цього принципу, усі зусилля залишаться безрезультатними.

Голоб також акцентував увагу на тому, що вода є найважливішим природним ресурсом на планеті. Тому важливо вжити всіх заходів для збереження водних запасів, зокрема через міжнародну співпрацю. Він зазначив, що в деяких частинах світу існує нестача води, тоді як в інших її надмір. На його думку, завдяки використанню інноваційних технологій у партнерстві з різними організаціями можна ефективно вирішувати глобальні виклики.

Прем'єр-міністр Словенії зазначив, що його країна розробила інноваційну цифрову екосистему, яка використовує супутникові дані та штучний інтелект для прогнозування змін у водних ресурсах. Ця система дозволяє виявляти джерела води на глобальному рівні та ефективно управляти природними ресурсами. Голоб підкреслив, що це відкриє можливості для забезпечення сталого доступу до чистої питної води.

Як повідомлялося Укрінформом, Генеральна Асамблея ООН в неділю ухвалила основний документ Саміту майбутнього, незважаючи на опір з боку Росії, яка намагалася внести свої правки, погрожуючи відмовою підтримати консенсус. Пропозиції Росії були відхилені 143 голосами. 42-сторінковий "Пакт майбутнього" містить список зобов'язань країн щодо вирішення глобальних викликів, таких як збройні конфлікти, зміни клімату, штучний інтелект, а також реформування ООН і міжнародних установ.

Related posts